Unihokeistki z Gdańska mistrzyniami Polski

Drużyna Energa Olimpia Osowa Gdańsk już po raz piąty w sześcioletniej historii rozgrywek wywalczyła tytuł mistrza Polski. W Super Finale, który odbył się w Poznaniu, pokonała MMKS Podhale Nowy Targ.
Gdańszczanki wystąpiły w meczu finałowym w niemal najsilniejszym składzie. Zabrakło jedynie kontuzjowanej Karoliny Herman.

Spotkanie miało niezwykle wyrównany przebieg i rozstrzygnęło się dopiero w dogrywce. Pierwsza tercja zakończyła się prowadzeniem Energi 1:0 po trafieniu Julii Jurkowskiej. Początek drugiej tercji został zdominowany przez Podhale. Nowotarżanki w ciągu 6 minut strzeliły trzy bramki i wyszły na prowadzenie 3:1. Jednak końcówka należała do Energi Olimpia, która jeszcze przed końcem tej części gry doprowadziła do remisu 3:3 po bramkach Jagody Wieczorek oraz Ireny Marloch.

W III tercji jako pierwsze prowadzenie znów objęło Podhale, ale po 5 minutach Energa Olimpia, wyrównała Jurkowska. Wynik nie zmienił się do końca podstawowego czasu gry, o złotym medalu rozstrzygnąć musiała więc dogrywka. Nie trwała ona długo, gdyż po niecałych trzech minutach złotą bramkę zdobyła Anna Szychta, zapewniając w ten sposób gdańszczankom zwycięstwo 5:4 i piąty tytuł mistrza Polski.

Ponadto trzy zawodniczki Energi Olimpia wybrane zostały do drużyny All Stars sezonu: bramkarka Mariola Szarmach oraz obrończynie Hanna Samson oraz Weronika Noga.

Skład Energi Olimpia Osowa: Karolina Littwin, Irena Mroch, Julia Jurkowska, Mariola Szarmach, Anna Chomnicka, Jagoda Wieczorek, Hanna Samson, Katarzyna Tołysz, Karolina Krawczyk, Weronika Noga, Anna Szychta, Anna Raczkowska, Monika Krajewska, Karolina Damps, Laura Łącka, Marta Chudyszewicz, Dominika Marzec, Agnieszka Ławicka, Anna Romanowska, Karolina Herman, Maja Stenka, Weronika Ząbczyk, Ewelina Nowaczyk, Monika Kraus, Monika Konopka. Trenerzy: Bogdan Zajdziński, Paweł Ludwichowski.