Pasjonująca walka o mistrzostwo w Trójmiejskiej Lidze Red Box Tyskie

Rywalizacja w Trójmiejskiej Lidze Red Box Tyskie dotarła do półmetka, a w poszczególnych ligach padają coraz ciekawsze wyniki, które zapowiadają emocje do samego końca rozgrywek.
W ekstralidze wszystko wskazuje na to, że o mistrzostwo będą walczyły zespoły HG Solutions oraz ASTE Kohorta. Drużyna Mariusza Dudziuka w tym sezonie dokonała poważnych wzmocnień składu w postaci snajpera Dariusza Borkowskiego oraz pojawiających się w składzie od czasu do czasu Szymona Rychłowskiego i Damiana Hebdy. Nowe twarze dobrze wkomponowały się w zespół, który od samego początku sezonu wygrywa nie tylko mecze ligowe, ale i pucharowe. Zapewne o tytule mistrzowskim rozstrzygną dopiero spotkania pomiędzy zainteresowanymi drużynami, tym bardziej że w ostatnim meczu zespół Pawła Czuchy zremisował z czarnym koniem rozgrywek zespołem Galacticos. Zespół Damiana Liedtke już w pierwszym meczu z ASTE Kohortą był bliski sprawienia niespodzianki, ale "zieloni" w ostatnich minutach przechylili szale zwycięstwa na swoją stronę.

W rewanżu to Galacticos od początku nadawało ton spotkaniu i dopiero w ostatniej minucie po golu Marcina Machety ASTE Kohorta szczęśliwie uratowała remis. O ostatnie miejsce na podium walka może być również ciekawa, bo do rywalizacji mogą się włączyć popularni "Wyspiarze", którzy lepsze spotkania przeplatają gorszymi. Podobnie jak o tytule mistrzowskim o miejscu trzecim może również zadecydować spotkanie rewanżowe pomiędzy obiema drużynami.

Karty w ekstralidze mogą rozdawać zespoły Materbud-Sparta Gdańsk i Styrta Wrzeszcz FC, które w zależności o dyspozycji dnia są w stanie rywalizować na równym poziomie z każdym zespołem. Pozostałym trzem drużynom raczej nie grozi walka o wyższe cele, ponieważ początek sezonu nie był w ich wykonaniu najlepszy. Dlatego walka o utrzymanie będzie równie pasjonująca co o najwyższe trofea w lidze.

Podobnie wygląda rywalizacja w pierwszej lidze, w której dominują dwa zespoły: Port Północny i Prąd. Podopiecznym Jarosława Bartkowiaka powinęła się już noga w spotkaniu z Interkami, które potrafią sobie radzić z wyżej notowanymi przeciwnikami. Drużyna Łukasza Gawła podobnie jak HG Solutions nie znalazła w dotychczasowych meczach pogromców w lidze, a w ostatnim meczu pucharowym pokonali ekstraligowy Galacticos. Na miejsce na podium matematyczne szanse ma nawet ostatni zespół ALPRO Gdańsk. Zaskoczeniem in minus jest postawa dwóch zespołów z ekstraligowym obyciem, czyli WygrajMecz.pl oraz Orton Sup Diet Soccer Team, które nie dominują w rozgrywkach zgodnie z ich potencjałem kadrowym. W ostatniej kolejce przebudził się zespół Wróbelków, który wygrał wysoko z Cocorocco, tym samym zdobywając pierwsze trzy punkty po ośmiu meczach. Rywalizacja o miejsca premiowane awansem będzie do końca ciekawa, ponieważ w tym roku nawet pięć drużyna ma szansę na awans do ekstraligi.

W najniższej klasie rozgrywkowej rządzi niepodzielnie zespół Polwind, który po wzmocnieniach wiosennych nie przegrał jeszcze meczu. Dorobek mógł być bardziej okazały, gdyby nie remis w ostatnim meczu z Balic Union. W kolejnych meczach okaże się, czy była to tylko chwilowa niedyspozycja podopiecznych Tomasza Andruszkiewicza czy może dłuższy kryzys formy, który przydarzył im się również pod koniec sezonu jesiennego. Za plecami popularnych wiatraków czai się zespół Pamax Meble i Akcesoria, który uległ jedynie liderowi. W świetnej formie pozostaje jedyny debiutant w stawce drugoligowców zespół FC Hollywood. Drużyna Kacpra Stefaniaka ma już zagwarantowany udział w fazie mistrzowskiej, ale kapitan zapowiada w tym sezonie walkę o podium. Całą trójkę goni zespół The Mexican House, który na razie nie sprostał jedynie drużynie MaxiumsGdansk.pl, ale mecze z czołową trójką dopiero przed nimi. O ostatnie premiowane miejsce w fazie mistrzowskiej mają jeszcze szanse cztery drużyny: Działkowicze Siedlce, Balic Union, Geo-Bor i MaximusGdansk.pl.

W dolnej części tabeli również trwa ciekawy bój. W spotkaniu pomiędzy Galerią 63 Restaurant&Club a drugim zespołem ZKM-u, zwycięsko wyszli goście, wygrywając swój pierwszy mecz 5:1. Zespół Macieja Zdanowskiego będzie miał jeszcze okazję do rewanżu, bo oba zespoły spotkają się w fazie play-off.

Ciekawa rywalizacja trwa w Red Box Tyskie Cup, który jest wzorowany na Pucharze Polski. W gronie ćwierćfinalistów znalazł się jeden zespół drugoligowy, a mianowicie Pamax Meble i Akcesoria, który w walce o półfinał zmierzy się ze Styrtą Wrzeszcz FC. Ciekawie się zapowiada rywalizacja pomiędzy ekstraligową Materbud-Sparta Gdańsk a zespołem Prąd, który przewodzi stawce pierwszoligowców. Ubiegłoroczny półfinalista HG Solutions w tym roku ma aspirację, by wygrać rywalizację pucharową, ale najpierw, by dotrzeć do półfinałów, muszą na swojej drodze stawić czoło zespołowi K-EX Wyspiarze. Oba zespoły zmierzyły się już dwukrotnie w rozgrywkach ligowych i dwukrotnie triumfował zespół Mariusza Dudziuka. Należy pamiętać jednak, że mecze pucharowe rządzą się swoimi prawami, a szczególnie loteryjne są rzuty karne, o czym przekonał się zespół HG Solutions w poprzedniej edycji Red Box Tyskie Cup. W nadchodzącym tygodniu grono ćwierćfinalistów powiększy się o dwa zespoły. W ostatnich meczach 1/8 finału zmierzą się ZKM II Gdańsk z Cafe Ferber, a ubiegłorocznego finalistę Port Północny będzie chciał sprawdzić zespół ALPRO Gdańsk.

Organizatorzy Trójmiejskiej Ligi Red Box Tyskie stają na głowie, by przyciągnąć jak największą rzeszę fanów. Trafionym pomysłem okazało się sprowadzenie gwiazd z pierwszej drużyny Lechii Gdańsk. Pierwszym gościem był Maciej Kostrzewa, który po zmianie szkoleniowca przebojem wdarł się do kadry biało-zielonych. Zawodnik zapowiadał, że młodzi gracze mogą liczyć, iż ktoś ze sztabu szkoleniowego pofatyguje się na kolejne mecze ligowe Ligi Red Box, by wypatrzyć perełki, które być może w przyszłości pójdą drogą wychowanka Lechii. Organizatorzy ze swojej strony zapowiadają, że nie jest to jednorazowy wyskok i dołożą wszelkich starań, aby zawodnicy pierwszej drużyny Lechii Gdańsk byli częstszymi gośćmi. Wywiad z Maciejem Kostrzewą można obejrzeć na stronie telewizji internetowej redboxtv.pl.

Więcej informacji o rozgrywkach na stronie www.redboxsoccer.com.