Trójmiasto łączy się na żeglarskie zawody

Gospodarze - miasta Sopot, Gdańsk i Gdynia są już gotowe na przyjęcie gości. Idea wydarzenia jest prosta - trzy dni, trzy miasta, regaty dla jachtów morskich i kabinowych, a przede wszystkim wspólne przywitanie nowego sezonu żeglarskiego na Zatoce Gdańskiej. Każdy, kto jeszcze nie zgłosił załogi, ma szansę zarejestrować się do piątku, a kibice już dziś powinni zaplanować sobotni spacer na sopockie molo, skąd roztaczał się będzie doskonały widok na trasę wyścigów.
Gospodarzem tegorocznej inauguracji imprezy będzie Sopot. 23 maja w biurze regat zlokalizowanym w tamtejszej marinie od rana przyjmowane będą zgłoszenia jachtów. Do udziału zaproszone są jednostki klas: KWR; ORC; OPEN (jachty do 7 metrów, jachty powyżej 7 do 9 metrów, jachty powyżej 9 metrów); wielokadłubowce powyżej 6 metrów. Rejestracji można również dokonać za pośrednictwem strony www.zeglarskipuchartrojmiasta.pl

Do pierwszego wyścigu zawodnicy wystartują w sobotę o godzinie 11 z Mariny Sopot. Rywalizację załóg będzie można podziwiać z lądu. W sobotę nabrzeże przed sopockim molo zaroi się od żagli. Procedura startowa do kolejnego wyścigu również rozpocznie się w centralnym punkcie trójmiejskich aglomeracji, po czym wszystkie załogi pożeglują w stronę Górek Zachodnich, gdzie odbędzie się zakończenie pierwszego dnia zmagań na wodzie. Górny znak obu wyścigów będzie również dobrze widoczny z promenady w Gdyni.

Niedzielny start zlokalizowany zostanie na wysokości plaży w Stogach, skąd jachty pomkną, omijając port północny, w okolicę molo w Brzeźnie. Będzie to doskonały punkt widokowy do obserwowania linii mety pierwszego wyścigu oraz startu do kolejnego. Trasa ostatniego wyścigu ponownie powiedzie uczestników w kierunku Sopotu, a stamtąd aż do gdyńskiego falochornu, gdzie umieszczona zostanie meta. Następnie bohaterowie wodnych zmagań spłyną do gdyńskiej mariny. Na godzinę 16 zaplanowana została ceremonia zakończenia Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta, na którą zapraszamy wszystkich kibiców.

Żeglarski Puchar Trójmiasta to prawdziwe regatowe święto na wodach Zatoki Gdańskiej. Wśród uczestników nie zabraknie gwiazd żeglarstwa - w kategorii Open dla jachtów powyżej 9 metrów wystartuje mistrz olimpijski Mateusz Kusznierewicz. Żeglarski Puchar Trójmiasta będzie jedną z niewielu okazji, aby stanąć na linii startu z jachtem klasy IMOCA 60. Zbigniew "Gutek" Gutkowski przystąpi do rywalizacji na jachcie "ENERGA" - jednej z najnowocześniejszych konstrukcji regatowych na Bałtyku!