W weekend biega cała Polska!

Kulminacja jubileuszowego, 10. Weekendu Polska Biega, czyli największego biegowego wydarzenia w Polsce, już w najbliższy weekend! Przez 3 dni - od piątku 23 maja do niedzieli 25 maja - w całej Polsce odbędzie się kilkaset biegowych imprez.
Akcja Weekend Polska Biega powstała w 2006 roku. Od tego czasu co roku w wielkich miastach i małych miejscowościach szkoły, kluby sportowe, MOSiR-y, a także biegowi pasjonaci organizują biegi i spotkania biegowe. Czasami są to imprezy na kilka tysięcy biegaczy. Innym razem to biegowe festyny z zawodami dla dzieci. A czasami po prostu spotkania grup znajomych.

Od pierwszej edycji biegi w ramach akcji liczone są w setkach. Wynik z ubiegłego roku to 651 imprez. Warto dodać, że z roku na rok rośnie także liczba uczestników Weekendu Polska Biega. Z szacunków organizatorów wynika, że tym razem w akcji weźmie udział ponad 120 tysięcy osób! Większość z nich pobiegnie w jeden weekend - 23-25 maja. To ewenement na skalę światową!

Rejestracja imprez trwa do soboty 24 maja. W akcję można włączyć się, organizując bieg, będąc uczestnikiem lub po prostu kibicem! Opisy wszystkich biegów znajdują się na stronie polskabiega.pl.