Grand Prix Dzielnic Gdańska. Biegnij we Wrzeszczu

Już w najbliższą niedzielę 25 maja na parkingu przy centrum handlowym ETC oraz Gildii odbędzie się drugi bieg z cyklu Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska. Podczas tej edycji prócz biegu, który rozegrany zostanie na trzech dystansach, przygotowano sporo atrakcji dla wszystkich biegaczy. Już od godziny 10 czekać na dzieci będą animatorzy między innymi z COTOTU Krainy Wyobraźni, którzy rozpoczną dzień świetną zabawą z mnóstwem przygotowanych niespodzianek, m.in. dla najmłodszych będzie to dmuchana zjeżdżalnia.
O godzinie 12.10 ruszy pierwszy Bieg Młodzików w kategorii dzieci młodszych na dystansie 930 m, a 10 minut później na starcie staną dzieci starsze na tym samym dystansie. Młodzież w wieku 14-16 swój bieg rozpocznie o godzinie 12.30. Bieg główny o długości 5 km przewidziany jest na godzinę 13. Tym razem do biegu przygotuje uczestników Fintesshouse, a czas umilą występy grupy MOVEMENT oraz innych zespołów tanecznych. Podczas imprezy tradycyjnie odbędzie się losowanie nagród.

Do wylosowania m.in. aparat cyfrowy, koszulki BGPDzG, wejściówki do MK Bowling i wiele innych nagród. Udział w biegu jest całkowicie bezpłatny, a zapisać się można na stronie www.dzielnicebiegaja.pl. Zapisy do biegu głównego do 22 maja (do godziny 20). Nagrody podczas tej edycji ufundują Rada Osiedla Wrzeszcz Dolny, ETC, Gildia, Biegofera, GWSH, MK Bowling, Loopys World, Primavera, POLAR, Masu Masu, Sportowe Suple, GL Art., COTOTU Kraina Wyobraźni oraz ACEL.. Impreza jest pod patronatem prezydenta miasta Gdańska oraz pod patronem medialnym "Gazety Wyborczej", Trójmiasto.pl, Radia Gdańsk oraz Pomorska TV.