Gedania 1922 Gdańsk czeka na awans. I stawia na młodzież

W najstarszym gdańskim klubie Gedania 1922 aktualnie funkcjonuje 16 drużyn młodzieżowych w kategorii wiekowej od U-7 do U-19 oraz dwa zespoły seniorskie. Łącznie Gedania 1922 szkoli blisko 400 zawodników.
Gedania 1922 prowadzi szkolenie na terenie jednego z najnowocześniejszych ośrodków treningowych na Pomorzu przy ul. Hallera 201. Pierwszy zespół, którego trenerem jest Bartosz Dolański, po sobotnim zwycięstwie 2:1 nad GKS Kowale jest liderem w klasie okręgowej i znajduje się na dobrej drodze, aby po 10 latach awansować do IV ligi. Wyróżniającymi się zawodnikami zespołu są: 22-letni Rafał Bujnowski, którym już teraz interesuje się kilka klubów I-ligowych, oraz niespełna 17-letni Rafał Ulczyński. Podstawowym celem zespołu jest umiejętne wprowadzanie utalentowanych zawodników do gry, a tym samym tworzenie im szans na rozwój i w przyszłości grę na najwyższym poziomie sportowym.

Struktura szkolenia w Gedanii 1922 oparta jest na własnym programie treningowym, który realizuje 12 szkoleniowców posiadających uprawnienia trenerskie. W większości są to absolwenci Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, z którą również gdański klub współpracuje w zakresie odbywania staży i praktyk trenerskich. Ponadto klub prowadzi własną szkółkę bramkarską oraz współpracuje z psychologiem sportowym.

Zawodnicy Gedanii 1922 są regularnie powoływani do reprezentacji Pomorza różnych kategorii wiekowych. W ostatnim czasie aż 12 z nich otrzymało możliwość uczestniczenia w konsultacjach lub meczach mistrzowskich kadry Pomorza. Są to: Maciej Gorwa, Chrystian Dejk, Kuba Lizakowski, Mateusz Filipowicz, Oskar Maszota, Franciszek Zajączkowski, Remigiusz Jarzembiński, Dawid Stasiuk, Jakub Rumiński, Stanisław Loch, Sebastian Wildman oraz Paweł Pingot.

Klub ma nadzieję, że wyróżniający się zawodnicy pójdą śladami najbardziej znanych wychowanków Gedanii 1922, którymi są Rafał Murawski (48-krotny reprezentant Polski, zdobywca Pucharu Polski z Lechem Poznań, mistrz Rosji z Rubinem Kazań, aktualnie zawodnik Pogoni Szczecin), Krzysztof Adamczyk (były król strzelców ekstraklasy w barwach Legii Warszawa) oraz Michał Szromnik (reprezentant Polski U-21, aktualnie piłkarz Arki Gdynia).

Wakacyjne półkolonie

Kolejny rok z rzędu Gedania 1922 przedstawia ciekawą ofertę na spędzenie okresu wakacyjnego na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ul. Hallera 201. Podczas poprzednich wakacji aktywnie czas spędziło tam około 270 osób. 

W tym roku propozycja klubu skierowana jest do dziewcząt i chłopców w wieku od 2,5 do 12 lat. W przedszkolu naukowo-sportowym Gedania 1922 będą odbywały się zajęcia dla dzieci do 5.-6. roku życia. Szczegółowa oferta dostępna na www.przedszkole.gedania1922.pl.

Z kolei półkolonie odbywać się będą w pięciodniowych turnusach przez okres całych wakacji. Program zakłada realizację zajęć sportowych, artystycznych oraz plastycznych w zależności od zainteresowań oraz wieku uczestnika. Zaplanowane są również wycieczki rowerowe, wyjścia do kina, na kręgle. Zapewnione jest wyżywienie w postaci: obiadu, całodziennego dostępu do baru owocowego, warzywnego oraz napojów.

Szczegółowe informacje można uzyskać e-mailowo: polkolonie@gedania1922.pl oraz telefonicznie: 517 517 865, 517 517 879.