W piątek kolejna edycja Tyczki na Molo. Rogowska kontra Niemki

W najbliższy piątek odbędzie się XXVII Międzynarodowy Konkurs ?Tyczka na Molo?. W zawodach wystartują dwie aktualne wicemistrzynie Europy - z hali Anna Rogowska oraz z otwartego stadionu Niemka Martina Strutz. W rywalizacji mężczyzn wystąpi cała krajowa czołówka.
Dla Anny Rogowskiej będzie to pierwszy start w sezonie letnim. Jej rywalizacja ze Strutz oraz inną Niemką Lisą Ryzih zapowiada się interesująco. Co ciekawe, obie Niemki już w Sopocie wygrywały - Strutz w 2011 r., Ryzih w 2012 r.

Oprócz nich na rozbiegu staną mistrzyni Europy juniorek sprzed siedmiu lat, Finka Minna Nikkanen oraz dwie młode Polki: Agnieszka Wiśnik (OSoT Szczecin) i 19-letnia Paulina Hnida (MKS MOS Wrocław). Przypomnijmy, że rekord Tyczki na Molo od 2005 roku należy do Rogowskiej i wynosi 4,77 m. W tym roku najlepszy wynik na świecie (na otwartym stadionie) należy do Kubanki Yarisley Silvy (4,66 m).

Spore emocje szykują się w konkursie mężczyzn, w którym wystartuje cała polska czołówka. Liderem krajowych tabel jest obecnie Piotr Lisek (OSoT Szczecin), który w niemieckim Recklinhausen pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5,64 m. W Sopocie będą z nim rywalizować: mistrz świata z 2011 roku Paweł Wojciechowski, Łukasz Michalski (obaj Zawisza Bydgoszcz), Robert Sobera (AZS AWF Wrocław) oraz Przemysław Czerwiński (OSoT).

Podczas imprezy odbędzie się również prezentacja najlepszych osiągnięć SKLA Sopot w 2013 roku, jak też dorobku ubiegłorocznego cyklu programu szkolenia młodzieży z dwoma srebrnymi medalami Mistrzostw Europy Juniorów Patryka Dobka w biegach na 400 m i 4 x 400 m.

Piątkowe zawody Tyczka na Molo odbędą się na placu Zdrojowym w Sopocie. Początek o godz. 17.