Piłkarz ręczny z Gdańska w szerokiej kadrze reprezentacji Polski [BILETY]

W szerokiej kadrze na kwalifikacyjne mecze MŚ 2015 z Niemcami znalazło się nazwisko Mateusza Jachlewskiego. To efekt ustaleń sztabu szkoleniowego z zawodnikiem, który jest do dyspozycji, pod warunkiem że zajdzie taka konieczność. Istnieje zatem możliwość, że zawodnik, który profesjonalną karierę rozpoczął w Gdańsku, wystąpi w meczu rozgrywanym 7 czerwca w Ergo Arenie.
- Wcześniej ustaliłem z trenerami kadry, że ze względu na sprawy prywatne czasowo wyłączę się z zadań związanych z reprezentacją Polski. Chciałem wrócić do kadry, oczywiście, gdy będę dla niej przydatny, na jesieni. Gdy zajdzie potrzeba, to jestem gotowy pomóc już w meczach z Niemcami. To, odpukać, związane jest z kontuzją kolegi występującego na tej samej pozycji - mówi Mateusz Jachlewski.

Jachlewski, który ostatni mecz w biało-czerwonych barwach rozegrał równo dwa lata temu przeciw Litwie, zapytany o przewidywany scenariusz spotkań z Niemcami odparł, że szykują się dwa dobre mecze. - Rywale na pewno nie przyjadą do nas, aby przegrać. Nie było ich na ostatnich mistrzostwach Europy. Tym bardziej będą zdeterminowani, aby awansować do mistrzostw świata. Klasa obu zespołów jest podobna, więc zapowiadają się dwa wyrównane spotkania. Liczę, że to jednak my wystąpimy w Katarze - dodaje skrzydłowy Vive Targów Kielce, który swoją przygodę ze szczypiorniakiem rozpoczynał w Gdańsku.

Jaki powinna grać reprezentacja, aby pokonać Niemców?

- W Magdeburgu naszej drużynie nie będzie się łatwo grało. Niemieccy kibice żywiołowo dopingują. Jednak kilka naszych dobrych zagrań może ich skutecznie uciszyć. Tak, grałem w Niemczech podczas finałów mistrzostw świata w 2007 r. Teraz to jednak inna kadra. Do takich meczów nie trzeba nikogo motywować - tłumaczy 106-krotny reprezentant kraju.

Oto kadra 28 zawodników, spośród których zostanie wyłoniona kadra na mecze z Niemcami w kwalifikacjach mistrzostw świata 2015:

Szmal, Wyszomirski, Wichary, Bielecki, Chrapkowski, M. Jurecki, Wiśniewski, Gumiński, Krjewski, Jaszka, Jurkiewicz, K. Lijewski, Szyba, Orzechowski, Kuchczyński, Grabarczyk, B. Jurecki, Syprzak, Krzysztofik, Daszek, Łucak, Gliński, Masłowski, Kostrzewa, Morawski, Kubisztal, Jachlewski, Przybylski.

WYGRAJ BILETY NA HISZPANIĘ

Przed arcyważnym meczem z Niemcami Polacy zmierzą się 4 czerwca z mistrzami świata - Hiszpanią. Mamy dla naszych czytelników 5 pojedynczych zaproszeń na to spotkanie. Aby je zdobyć, należy w czwartek 29 czerwca odwiedzić nasz oficjalny profil facebook.com/TrojmiastoSport