Zbigniew Boniek: W Sopocie odbędzie się rzecz niebywała

Wielkimi krokami zbliża się najważniejszy w tym roku turniej beach soccerowy w tej części Europy. W dniach 27-29 czerwca w Sopocie zagrają najlepsze zespoły ze Starego Kontynentu podczas Europejskiej Ligi Beach Soccera Sopot 2014.
- To, co wydarzy się pod koniec czerwca w Sopocie, to rzecz niebywała i wspaniała, jeśli chodzi o show i zabawę. Muszę oczywiście jeszcze zauważyć, że my w piłce nożnej plażowej jesteśmy szalenie mocni i w świecie się z nami wszyscy liczą - mówił na konferencji prasowej prezes Zbigniew Boniek. - Impreza z pewnością będzie wyjątkowym wydarzeniem, wartym zobaczenia. Będzie wszystko - akrobacje, wyjątkowe strzały, wiele bramek i nieprzewidywalny wynik. Do tego tańce, dobra muzyka i okres wakacyjny. Dlatego śmiało wszystkich w dniach 27-29 czerwca zapraszam do Sopotu.

Partnerem strategicznym wydarzenia został Totalizator Sportowy.

- Tak fantastyczna dyscyplina jak beach soccer, jeżeli ma się odbywać, to tylko w miejscu, które jest najbardziej prestiżowym na polskim wybrzeżu. Zdecydowaliśmy się wesprzeć turniej Europejskiej Ligi Beach Soccera w Sopocie, ponieważ uważamy, że piłka nożna plażowa jest sportem masowym, ale jeszcze mało spopularyzowanym - przyznał prezes Totalizatora Sportowego Wojciech Szpil.

Z pewnością warto będzie przyjść na mecze piłki nożnej plażowej. Oprócz podziwiania świetnej techniki u piłkarzy innych reprezentacji, będziemy mogli bez zażenowania wspierać naszych kadrowiczów, którzy uważani są za jednych z najlepszych w regionie.

- W tej odmianie piłki nożnej należymy do europejskiej czołówki. Bardzo się cieszymy, że w końcu udało się nam zorganizować tak wielką imprezę u nas w kraju. Przyjadą do nas najlepsze europejskie drużyny. Na pewno nie zabraknie sportowych emocji. Liczymy, że miejsce rozgrywania turnieju wyzwoli w naszych reprezentantach dodatkowe siły i ambicje, dzięki którym zdołają sopocką edycję wygrać - mówi Tomasz Iwan.

Sopocki turniej będzie jedną z eliminacji mających wyłonić 8 reprezentacji Dywizji A, które zagrają w sierpniu w hiszpańskiej Torredembarrze. W poprzednim sezonie Polacy po zwycięstwach w dwóch turniejach (Kijów oraz Haga) nie mieli problemu z awansem, jednak podczas finału nie zdołali powalczyć o miejsca na podium. Ostatecznie podopieczni trenera Bogusława Saganowskiego zajęli 5. miejsce.

Turniej rozpocznie się 27 czerwca na plaży w Sopocie tuż przy molo, ale zawodnicy wszystkich drużyn przyjadą już dzień wcześniej, w czwartek, według zasad turnieju na pierwszy oficjalny trening. Zawody w piątek rozpoczną się od spotkania Szwajcaria - Francja. Mecze oglądać będzie można z trybun, które pomieszczą ok. 2,5 tys. gości.

- Będzie to obiekt wyjątkowy i bezpieczny. Zbudowany według zasad jasno określonych przez światową federację Beach Soccer Worldwide, która oficjalnie z ramienia FIFA, zajmuje się organizacją wszystkich najważniejszych turniejów na świecie - mówił przewodniczący komisji PZPN ds. piłki nożnej plażowej Adam Górko.

W turnieju wystąpi oczywiście reprezentacja Polski, która codziennie grać będzie o godz. 17. Pierwszy mecz w zawodach rozegrają w piątek z Grecją. W sobotę zmierzą się z Holandią, a w niedzielę z Portugalią. Dodatkowo 29 czerwca w niedzielę na głównym boisku o godz. 12.30 odbędzie się mecz pokazowy Gwiazdy Sopotu kontra Gwiazdy PZPN.

W piątek rano nastąpiła dyskwalifikacja reprezentacja Rumunii i przesunięcie jej z Dywizji A o klasę niżej. To oznacza, że w sopockim turnieju ten zespół nie wystąpi. W miejsce Rumunii do Dywizji A awansowała Grecja, z którą inauguracyjny mecz zagra reprezentacja Polski.

DO SOPOTU PRZYJADĄ NAJPIĘKNIEJSZE CHEERLEADERKI PLAŻOWE NA ŚWIECIE [ZDJĘCIA]