Polki w finałach Mistrzostw Europy! Dobry mecz gdynianek

Dzięki wygranej 25:22 z Czeszkami polskie piłkarki ręczne wywalczyły awans na grudniowe mistrzostwa Europy, które odbędą się w Chorwacji i na Węgrzech. Udział w sukcesie biało-czerwonych miały cztery zawodniczki Vistalu Gdynia Małgorzata Gapska, Iwona Niedźwiedź, Patrycja Kulwińska oraz Katarzyna Janiszewska.
Polki przed tym mecze były pod ścianą. W Brnie musiały wygrać różnicą co najmniej czterech bramek (pierwszy mecz Czeszki wygrały 22:19). Jednak biało-czerwone bardzo dobrze poradziły sobie z presją, już do przerwy prowadząc sześcioma golami. Duża w tym zasługa Małgorzaty Gapskiej, która obroniła rzut karny. Ta interwencja natchnęła reprezentantki Polski na tyle, że te zdominowały przebieg pierwszej połowy. W 42. minucie Polkom zajrzało w oczy widmo przegranych kwalifikacji, bo gospodynie zbliżyły się na dwie bramki (19:17). Taka też przewaga po stronie biało-czerwonych widniała w 58. minucie. Wynik 24:22 premiował właśnie Czeski. Na szczęście decydującą bramkę rzuciła Karolina Kudłacz i to Polki zagrają w grudniowych mistrzostwach Europy.

Czechy - Polska 22:25 (10:16)

Polska: Czarna, Gapska - Byzdra, Kudłacz 8, Niedźwiedź, Siódmiak 2, Wojtas 5, Gadzina, Grzyb 2, Janiszewska, Zalewski-Gordoni 5, Kulwińska 3, Stachowska.