Na PGE Arenę warto przyjść także poza meczami. Wielkie otwarcie Fun Areny [WIDEO]

Arena Gdańsk Operator i Prezydent Miasta Gdańska, Paweł Adamowicz zapraszają na Wielkie Otwarcie nowego centrum rozrywki na PGE Arenie. Elektroniczny paintball, gokarty elektryczne, park trampolin oraz Escaperooms - bijące rekordy popularności w Europie gry akcji typu live escape game. To wszystko zebrane w jednym miejscu i czynne siedem dni w tygodniu.
Otwarcie Fun Arena, bo tak nazywać będzie się nowe Centrum Rekreacyjno-Sportowe na PGE Arenie, rozpocznie wakacje w Gdańsku z wysokiego C. Atrakcje zebrane w jednym miejscu, na ponad 5 tys. m2 stworzą nową strefę na PGE Arenie, która rozszerzy ofertę tego jednego z najpiękniejszych stadionów w Europie i przyciągając na niego jeszcze więcej osób.

- Już dziś atrakcje PGE Areny oferowane codziennie wykraczały poza standardy innych obiektów - mówi Tomasz Kowalski, prezes Areny Gdańsk Operator. - Podpisaliśmy umowy z ciekawymi partnerami, oferując dzięki nim: emocje związane z wyścigami na nowoczesnych gokartach, wielki zastrzyk adrenaliny rodzący się przy skokach na bungee z 90 metrów czy niezapomniane wrażenia pojawiające się przy zjeździe kolejką linową spod dachu stadionu wprost nad murawą.

Teraz emocji będzie jeszcze więcej. Otwierane 28 czerwca Centrum Rekreacyjno-Sportowe oferować będzie zabawę od małych po całkiem dorosłych miłośników niebanalnego spędzania wolnego czasu. To, co bawi, będzie też rozwijać. Fizycznie - jak w dającym sportową satysfakcję parku trampolin. Umysłowo - podczas pokonywania kolejnych pomieszczeń gier akcji Escaperooms.

- Przyjmując oferty potencjalnych najemców na objęcie powierzchni zaadaptowanych na Centrum pod żółtą trybuną stadionu, zwracaliśmy uwagę na to, żeby zebrać w jednym miejscu atrakcje umożliwiające ciekawe spędzanie wolnego czasu mieszkańcom Gdańska, ale również takie, które z powodzeniem będą służyć integracji uczestników licznych konferencji i spotkań biznesowych na PGE Arenie - mówi Kowalski.

Na otwarcie centrum przygotowano wyjątkowy wyścig gokartów elektrycznych PitStopu. Za kierownicą nowoczesnych i szybkich maszyn znane twarze sportu. A w jednym z gokartów zupełnie wyjątkowy kierowca - prezydent Miasta Gdańska, Paweł Adamowicz. Do tego niecodziennego składu dołączą również trzy osoby, które wygrają szansę na start w tym wyjątkowym wyścigu biorąc udział w konkursach prowadzonych przez organizatorów. W dzień otwarcia Fun Areny jedną z powierzchni (ponad 500 m2) zagospodaruje sklep z grami planszowymi Rebel.pl. Dla chętnych ponad tysiąc planszówek do wyboru. Gry będą przygotowane dla odwiedzających w każdym wieku i bez żadnych dodatkowych opłat. Co więcej, do objaśniania zasad każdej z nich oddelegowani będą pracownicy sklepu, tak aby ułatwić start w tę krainę zabawy nowym graczom. W dniu wielkiego otwarcia goście będą mogli zobaczyć również trzy ikony motoryzacji - auta pochodzące z największego Muzeum Volkswagena we wschodniej Europie - Galerii Pępowo.

PGE Arena zaprasza 28 czerwca o godz. 12:30 na otwarcie nowego Centrum Rekreacyjno- Sportowego Fun Arena. Cały dzień - do 50% zniżki na wszystkie atrakcje na stadionie! (Wejście do Centrum - od strony ul. Marynarki Polskiej, parking P5)