II Charytatywny Turniej o Puchar Gazety Wyborczej. Zagraliśmy, żeby pomóc [ZDJĘCIA]

Drużyna Ziaja Ltd Zakład Produkcji Leków wygrała II Charytatywny Turniej o Puchar ?Gazety Wyborczej?. Rywalizacja była zacięta, ale najważniejsze, że dzięki grze i zabawie mogliśmy pomóc potrzebującym
II Charytatywny Turniej o Puchar "Gazety Wyborczej", podobnie jak pierwsza edycja, odbył się na pięknie położonych obiektach klubu Gedania 1922 przy ul. Hallera w Gdańsku.

Świetnie przygotowane boiska sprawiły, że w czasie rozgrywek nie brakowało efektownych bramek i akcji, a uczestnicy - pod wpływem gwiazd czarujących na mundialu w Brazylii - nie raz zadziwiali kibiców. Były bramki z przewrotki, efektowne uderzenia głową, a nawet gole niemal z połowy boiska czy bezpośrednio z rzutu rożnego.

W turnieju wzięło udział siedem drużyn - Satel, Zarząd Morskiego Portu Gdańsk, Ziaja Ltd Zakład Produkcji Leków, Urząd Miejski w Gdańsku, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Saur Neptun Gdańsk oraz Gazeta Wyborcza Trójmiasto, które na dwóch boiskach rywalizowały systemem każdy z każdym. Każdy zespół rozegrał po sześć spotkań.

Niemal od początku widać było, kto jest faworytem. Zespół Ziaja wyraźnie odstawał od rywali, widać było, że jest żądny rewanżu za turniej sprzed roku, kiedy zajął 2. miejsce. Teraz chciał wygrać i bez litości dla rywali swój cel osiągnął. O przewadze Ziaji nad resztą drużyn świadczą najlepiej wyniki mistrza drugiej edycji turnieju - 8:2, 4:1, 6:0, 8:0, 4:0, a na koniec nawet 10:0. Ostatecznie Ziaja skończyła turniej z kompletem 18 pkt i rewelacyjnym bilansem bramkowym 40-3.

O 2. miejsce rywalizowały drużyny Zarządu Morskiego Portu Gdańsk oraz Saur Neptun Gdańsk. Co ciekawe, obie zmierzyły się już w pierwszym meczu, zremisowały 1:1 i potem czekały, kto w kolejnych meczach straci więcej punktów. Oba zespoły przegrały oczywiście z Ziają, a o drugiej pozycji w turnieju zdecydowało spotkanie Portu z Urzędem Marszałkowskim. W tym meczu padł remis 2:2, Saur Neptun Gdańsk wygrał swoje spotkanie z Urzędem Marszałkowskim 2:1 i dzięki temu mógł się cieszyć z 2. miejsca. Trzecie przypadło Zarządowi Morskiego Portu Gdańsk.

Emocji i zabawy było wiele, ale nie to było najważniejsze. Wszyscy uczestnicy turnieju mieli bowiem jeden wspólny cel - pomoc podopiecznym Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Dzięki organizacji turnieju i dobrym sercom uczestników udało się pomóc czterem młodym talentom z Gdańska: Antoniemu (uczy się w szkole muzycznej w Gdańsku, gra na trąbce i fortepianie), Cezaremu (uczeń gimnazjum w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku, gra na akordeonie i fagocie), Janowi (uczeń Gimnazjum nr 6 w Gdańsku, chodzi do klasy o profilu wioślarskim) oraz Dominikowi, który jest talentem w gimnastyce artystycznej, koledzy wołają na niego "drugi Blanik".

Oprócz rywalizacji na boisku nie zabrakło dodatkowych atrakcji. Jeszcze przed rozpoczęciem gier dwukrotnie wystąpiły, również charytatywnie, Cheerleaders Gdynia, najmłodsi kibice mogli się pobawić w strefie Loopy's World i Centrum Nauki Experyment z Gdyni, a przy stanowisku PCK odbywały się pokazy pierwszej pomocy.

KOŃCOWA KOLEJNOŚĆ

1. Ziaja Ltd Zakład Produkcji Leków

2. Saur Neptun Gdańsk

3. Zarząd Morskiego Portu Gdańsk

4. Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

5. Satel

6. Urząd Miejski w Gdańsku

7. Gazeta Wyborcza Trójmiasto