Sport.pl

Iran poza zasięgiem, ale trzeba walczyć o awans

Dwie porażki z Iranem w Lidze Światowej mocno skomplikowały Polakom sprawę awansu do Final Six rozgrywek. W najbliższy piątek i sobotę podopieczni Stephana Antigi w Ergo Arenie muszą powalczyć o komplet punktów.
Choć sytuacja do najlepszych nie należy, Polacy wciąż mają jeszcze szansę na udział w turnieju finałowym Ligi Światowej, jednak muszą w piątek i sobotę w Ergo Arenie dwukrotnie pokonać Iran, aby w przypadku straty punktów przez Brazylię w meczu z Włochami, jej kosztem wywalczyć promocję do Final Six.

Po siedmiu kolejkach Ligi Światowej Polacy mają cztery zwycięstwa i aż sześć porażek. Co ważne, awans z grupy A wywalczą trzy ekipy - Włosi, którzy jako gospodarze finałów z automatu otrzymują awans, oraz dwie najlepsze reprezentacje.

Pierwsi są właśnie Włosi, którzy z 19 punktami zdecydowanie wygrywają grupę. Zaskakujący jest pewny awans Iranu. Reprezentacja z Bliskiego Wschodu zajmuje drugą lokatę z ośmioma punktami przewagi nad kolejnymi zespołami.

O trzecią pozycję dająca awans do Final Six powalczą Brazylijczycy i Polacy. W lepszej sytuacji są zawodnicy z Południowej Ameryki, którzy, choć mają taką samą liczbę punktów co biało-czerwoni, to wyprzedzają Polaków lepszym bilansem setów.

Do zakończenia rozgrywek grupowych pozostały już tylko decydujące dwie kolejki. Brazylia zmierzy się z Włochami, a Polska w Ergo Arenie z reprezentacją Iranu.

W korespondencyjnym pojedynku Brazylii i Polski biało-czerwoni muszą zdobyć co najmniej punkt więcej od "Canarinhos".

Mecz Polska - Iran w piątek 4 lipca i w sobotę 5 lipca w Ergo Arenie. Początek obu spotkań o godz. 20.15. Bilety zakupić można na portalu Ticketpro.pl

Więcej o: