Krzysztof Bąk znalazł klub. Będzie grał w beniaminku I ligi

Drutex Bytovia Bytów śmiało wkracza w profesjonalną piłkę nożną. Po awansie do I ligi klub zaczyna odważnie poczynać na rynku transferowym. Kolejnym wzmocnieniem zespołu będzie były piłkarz Lechii Gdańsk Krzysztof Bąk.
Wychowanek Polonii Warszawa rozegrał w Ekstraklasie 166 spotkań i strzelił 7 goli, co jak na obrońcę nie jest złym dorobkiem. Co ciekawe, 32-letni zawodnik nie zamyka listy transferów przedstawiciela firmy Drutex SA Rafała Gierszewskiego. - To jeszcze nie koniec. Dopiero dopiąłem defensywę. Teraz czas na ofensywę - mówi menedżer Drutex-Bytovii. - Nie ukrywam, że transfer Krzysztofa Bąka należy do gatunku ważniejszych w klubie. Wzmocnienia kadry dokonujemy nie po to, aby grać tylko o utrzymanie. Chcemy jak zawsze walczyć o możliwie jak najwyższe miejsca, dlatego jeszcze nie powiedzieliśmy ostatniego słowa - dodaje.

Bąk to już piąty nowy zawodnik, który wzmocnił tego lata drużynę z Bytowa. Wcześniej umowy z beniaminkiem I ligi podpisali Marcin Kikut (Widzew Łódź), Robert Mandrysz (ostatnio Rozwój Katowice), Michał Jakóbowski (Lech II Poznań) oraz były piłkarz Lechii Gdańsk Karol Piątek (Termalica Bruk-Bet Nieciecza). Z wypożyczenia do Gwardii Koszalin wrócił też Artur Wojach.