Liga Światowa. Polska - Iran. Ważne informacje

Około 8-9 tysięcy widzów obejrzy w Ergo Arenie każdy z dwóch meczów Ligi Światowej Polska - Iran, które odbędą się w piątek i sobotę - początek obu spotkań o godz. 20.15. Organizator przygotował zestaw najważniejszych informacji, które pomóc mają kibicom sprawnie i bezpiecznie poruszać się w okolicach Ergo Areny
W trosce o zapewnienie komfortu widzów wybierających się do Ergo Areny informujemy, że dedykowany wjazd na parking przy hali znajdował się będzie od strony Gdańska, to Droga Zielona. Od strony Sopotu dojazd możliwy będzie ulicą Łokietka, jak również Drogą Zieloną.

Parkingi, które będą udostępnione dla widzów, to:

- Parking przy Hali - płatny - o pojemności około 700 miejsc - 10 zł samochód osobowy, 30 zł autokar. Prosimy o przygotowanie najlepiej odliczonej kwoty, co skróci czas oczekiwania na wjazd na parking.
- Parking wzdłuż ulicy Łokietka o pojemności około 300 miejsc - płatny - dedykowany dla widzów dojeżdżających od strony Sopotu. Czas dojścia do Hali około 5 minut.
- Parkingi dodatkowe - bezpłatne - na lewym pasie ulicy Pomorskiej o pojemności około 300 miejsc - bezpłatne. Czas dojścia do Hali około 15-20 minut.
-Parking dodatkowy - bezpłatny - przy ulicy Polnej o pojemności około 150 miejsc. Czas dojścia do Hali około 20 minut.
Mając na względzie możliwość wystąpienia utrudnień w ruchu kołowym w obrębie Ergo Areny, prosimy o wcześniejsze przybycie do obiektu oraz skorzystanie ze środków komunikacji miejskiej. Przewidywane jest okresowe zamknięcie ruchu kołowego na odcinku: skrzyżowanie Pomorska/Gospody - rondo przy Ergo Arenie, a dojeżdżające samochody zostaną przekierowane na parkingi dodatkowe przy ulicy Pomorskiej.

Drzwi dla publiczności otwieramy od godziny 18.15.

W trosce o mieszkańców osiedla Żabianka bardzo prosimy nie korzystać z miejsc parkingowych zlokalizowanych w obrębie osiedli i dedykowanych głównie dla mieszkańców. Prosimy o zwracanie uwagi na oznakowanie dróg oraz stosowanie się do poleceń służb porządkowych i obsługi parkingu. Na wniosek policji, po zakończeniu meczu, na około 20-30 minut wstrzymany zostanie wyjazd z parkingu przy Hali, z uwagi na konieczność umożliwienia przejścia osobom pieszym.

W dniach 4 i 5 lipca w godzinach do Państwa dyspozycji funkcjonować będzie infolinia (numer 58 767 21 01), gdzie można będzie uzyskać wiele cennych informacji dotyczących kwestii organizacyjnych.

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi:

1. Czy można wchodzić i wychodzić na tym samym bilecie? Nie, bilet jest jednokrotnego wejścia.

2. Czy są bilety ulgowe? Nie, bilety w cenie od 80 zł dostępne są w kasie Ergo Areny. Nie ma zniżek dla dzieci.

3. Jestem osobą niepełnosprawną, poruszającą się na wózku inwalidzkim, gdzie kupię bilet i czy przysługuje mi ulga? Osoby niepełnosprawne poruszające się na wózku inwalidzkim oraz ich opiekunowie mogą zakupić bilety na mecze Ligi Światowej po wcześniejszej rejestracji pod adresem niepelnosprawni@ticketpro.pl . Liczba miejsc ograniczona. W sprawach problematycznych, związanych z zakupem biletów za pośrednictwem internetu, należy kontaktować się z eventim.pl

4. O której godzinie zaczyna/kończy się impreza? Rozpoczęcie meczu: godz. 20.15. Wejście do hali od godz. 18.15

5. Czy można wnosić jedzenie / picie? Obowiązuje zakaz wnoszenia jedzenia na obiekt. Dopuszczalne jest wniesienie napojów o pojemności do 0,5 l - w plastikowej, odkręcanej butelce.

6. Gastronomia: pub oraz food-court na kondygnacji pierwszej, punkty mobilne na kondygnacjach trzeciej i piątej.

7. Czy obowiązują ograniczenia odnośnie aparatów fotograficznych? Nie ma ograniczeń co do aparatów fotograficznych. Niedozwolone jest wnoszenie statywów, a zdjęcia muszą być robione tylko i wyłącznie dla celów prywatnych.

8. Czy obowiązują ograniczenia wiekowe? Nie.

9. Czy w Ergo Arenie jest szatnia? Tak, szatnia w Ergo Arenie jest nieobowiązkowa, płatna - 2 zł za sztukę.

10. Czy przy Ergo Arenie znajduje się parking? Tak - przy hali znajduje się ogólnodostępny parking, mieszczący 500 aut i ok. 15 autokarów.

Wjazd na parking kosztuje 10 zł dla samochodów osobowych, 30 zł dla autobusów.

11. Godziny otwarcia kasy nr 3:

3.07 10.00-18.00

4.07 10.00-20.30

5.07 15.00-20.30