Marcin Lijewski coraz bliżej Wybrzeża Gdańsk

Marcin Lijewski jest bliski przejścia z Orlen Wisły Płock do Wybrzeża Gdańsk. 36-letni szczypiornista na dniach ma podpisać kontrakt z beniaminkiem PGNiG Superligi.
Lijewski, choć jeszcze formalnie nie jest zawodnikiem Wybrzeża, rozpoczął już treningi z gdańskim zespołem przed nowym sezonem.

- Wszystko jest dogadane. Brakuje tylko kropki nad i. Muszę czekać, aż mój przedstawiciel wróci z wakacji i dopniemy kwestie formalne. Dla mnie ważniejsze jest jednak to, co sobie ustaliliśmy - mówi Lijewski w rozmowie z portalem Sportowefakty.pl.

Dla Lijewskiego podpisanie kontraktu z Wybrzeżem to powrót do zespołu, z którym osiągał swoje pierwsze klubowe sukcesy - dwa mistrzostwa Polski z 2000 i 2001 roku. Czy w przyszłym sezonie Wybrzeżu z Lijewskim w składzie uda się nawiązać do lat świetności gdańskiego zespołu?

- O jakości zespołu nie chciałbym się jeszcze wypowiadać, bo nie miałem okazji z nimi trenować z piłką. Z mojej strony wygląda to tak, że zawsze starałem się dawać z siebie wszystko na meczach i podobnie będzie w tym przypadku. Czy obok mnie są zawodnicy światowego formatu czy nie - dla mnie nie ma żadnego znaczenia - uważa Lijewski.

RYK SILNIKÓW, DOOKOŁA ŻUŻEL, TWARDZI ZAWODNICY - TO PRZYCIĄGA PIĘKNE KOBIETY