Za nami kolejny turniej plażowej piłki nożnej Patrick Cup w Sopocie

Trzeci turniej piki nożnej plażowej z cyklu Patrick Cup, rozgrywany w Sopocie, zakończył się zwycięstwem zespołu Bauns Gdańsk. Organizatorem zawodów jest MOSiR Sopot.
Trzecia edycja turnieju z cyklu Patrick Cup obfitowała w duże niespodzianki. Wiele pozytywnego zamieszania wprowadzili goście z Działdowa, zespół Euro-Sport. Zwyciężył on w rozgrywkach grupowych, remisując w nich z ubiegłotygodniowym zwycięzcą Patrick Cup Prospektem Wejherowo 1:1 i pokonując 2:0 zespół Typowe Seby z Sopotu. Ponieważ Prospekt przegrał jeszcze w grupie z Typowymi Sebami 0:3, nie awansował do finałowej ósemki. Następnie zespół Euro-Sportu w ćwierćfinale pokonał 2:1 dotychczasowego lidera klasyfikacji punktowej - HG Solutions, przegrał w półfinale z Gdynia Team 0:2, aby w spotkaniu o 3. miejsce zwyciężyć ekipę Vamos.

W finale wreszcie udało się wygrać drużynie Bauns Gdańsk, która w rzutach karnych (w normalnym czasie było 0:0) pokonała 7:6 Gdynia Team i objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej!

Wyniki Patrick Cup:

Ćwierćfinały: Euro-Sport Działdowo - HG Solutions Gdańsk 2:1, Gdynia Team - GTR Gdańsk 1:1 (karne 3:1), Vamos Gdańsk - Działki Leśne Gdynia 3:0, Bauns Gdańsk - Typowe Seby Sopot 1:1 (karne 2:1)

Półfinały: Gdynia Team - Euro-Sport 2:0, Bauns - Vamos 4:0

O 3. miejsce: Euro-Sport - Vamos 1:0

Finał: Bauns - Gdynia Team 0:0 karne 7:6

Skład zwycięzców: Łukasz Olszewski, Karol Kozakowski, Mikołaj Hajduk, Bartłomiej Kobierski, Paweł Chylak, Piotr Łysiecki.

W klasyfikacji punktowej po trzech edycjach turnieju prowadzi Bauns Gdańsk (19 punktów), drugie miejsce zajmuje HG Solutions (15), a trzecie Prospekt Wejherowo (8)

Kolejny turniej piłki nożnej plażowej w kat. open Patrick Cup odbędzie się w najbliższą niedzielę. Zapisy do godz. 10 na plaży przy Centrali Rybnej, wejście nr 17.