Pływacki maraton z Helu do Gdyni

W piątek o godz. 9 na wyczerpującą 20-kilometrową trasę wyruszą pływacy startujący w BCT Gdynia Marathon. Na mecie przy Bulwarze Nadmorskim w Gdyni powinni pojawić się ok. godz.13-14.
Na starcie wyścigu stanie 13 zawodników, wśród których są m.in. mistrzyni Europy w pływaniu na wodach otwartych z 2011 roku Inez Hahn z Niemiec czy jedna z najszybszych na świecie pływaczek na wodach otwartych Christine Jennings ze Stanów Zjednoczonych. Wśród mężczyzn ścigać się będą dwukrotny złoty medalista mistrzostw Niemiec Benjamin Koschak, brazylijski talent pływacki Pedro Mello i Australijczyk Michael Sheil. W tym gronie są również polscy pływacy z mistrzem Polski Sebastianem Karasiem i mistrzem świata juniorów Krzysztofem Pielowskim na czele.

Zmagania uczestników maratonu, którzy będą musieli poradzić sobie nie tylko z dystansem, ale również z silnymi prądami w Zatoce Puckiej będzie można obserwować w Miasteczku Maratonowym zlokalizowanym w pobliżu mety przy Bulwarze Nadmorskim, gdzie na telebimie prowadzona będzie transmisja na żywo.

Najszybsi pływacy w kategorii kobiet i mężczyzn otrzymają nagrody w wysokości 10 tys. dolarów, których fundatorem jest sponsor główny imprezy BCT Bałtycki Terminal Kontenerowy.