Historyczne losowanie turnieju piłkarskiego Euronadzieje 2014

W dniach 22-24 sierpnia na boiskach Gdańska i Pruszcza Gdańskiego odbędzie V edycja międzynarodowego turnieju piłkarskiego Euronadzieje 2014 (rocznik 2002 i młodsi). Losowanie grup, które odbyło się w Galerii Bałtyckiej, miało bardzo uroczysty charakter, a swoją obecnością uświetnili je znamienici goście.
Tak uroczystą ceremonię losowania turniej Euronadzieje 2014 miał po raz pierwszy. Dla osób związanych z piłką młodzieżową było to wyjątkowe wydarzenie. Do Galerii Bałtyckiej przybyło wielu znamienitych gości, a wśród nich byli m.in. wicemarszałek województwa pomorskiego Ryszard Świlski, wiceprezydenta Gdańska Maciej Lisicki, burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel, dyrektor komunikacji w Grupie Lotos Jowita Twardowska oraz wiceprezes Lechii ds. sportowych Andrzej Juskowiak. Funkcję gospodarza pełnił dyrektor Galerii Bałtyckiej Marcin Łukasiewicz. Cała szóstka wcieliła się w rolę "sierotek", które wylosowały skład poszczególnych grup. Wydarzenie uświetnili także swoją obecnością piłkarze Lechii Mavroudis Bougaidis, Adam Buksa i Tiago Valente, natomiast konferansjerkę poprowadzili spiker Lechii Marcin Gałek oraz dziennikarz "Gazety Wyborczej" i trójmiasto.sport.pl Tomasz Osowski.

Tegoroczna edycja pierwszy raz w historii turnieju połączy organizacyjnie Gdańsk i Pruszcz Gdański. Dzięki losowaniu w Galerii Bałtyckiej impreza wzbogaciła się o promocyjny element, który na pewno będzie stałym punktem kolejnych edycji turnieju.

Zawody rozegrane zostaną na obiektach MOSiR w Gdańsku przy ul. Traugutta oraz w Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim przy ul. Chopina 34. Finał rozegrany zostanie 24 sierpnia o godz. 14 na stadionie przy Traugutta.

Skład grup turnieju Euronadzieje 2014

Grupa A: Widok Skierniewice, SDUSZOR-5 Kaliningrad (Rosja), Torpedo Moskwa (Rosja), Lechia Gdańsk

Grupa B: Bałtika Kaliningrad (Rosja), Stadion Śląski Chorzów, Biało-zielona przyszłość z Lotosem, FK Mińsk (Białoruś)

Grupa C: Czarni Pruszcz Gd., Watford (Anglia), Pallokerho Keski-Uusimaa (Finlandia), Znicz Pruszków

Grupa D: Valernega Oslo (Norwegia), Arka Gdynia, Śląsk Wrocław, Brommapojkarna IF (Szwecja)