23 sierpnia II edycja Ogólnopolskiego Turnieju Red Box Summer Cup 2014

W oczekiwaniu na nowy sezon w Red Box Gdańskiej Lidze Piłkarskiej organizatorzy postanowili urozmaicić przerwę wakacyjną. 23 sierpnia na obiekcie Orunia Sky przy ul. Smoleńskiej 5/7 odbędzie się II edycja Ogólnopolskiego Turnieju Red Box Summer Cup 2014.
Pierwsza edycja Red Box Summer Cup odbyła się w 2009 roku, a pierwsze dwa miejsca przypadły drużynom z Gdańska. W finale zespół Heavy Duty pokonał 1:0 Nextboard.pl, w której występowali byli reprezentanci polski Sławomir Wojciechowski i Radosław Michalski. Na trzecim miejscu uplasowała się zespół z Bydgoszczy APV-SPX Poland, który pokonał Davon 2:1.

Druga edycja turnieju wakacyjnego jest zaplanowana na 23 sierpnia, a listę drużyn otwiera ekipa z Bydgoszczy Beds.pl. Zespół swoje sukcesy odnosi głównie w piłce halowej zdobywając w tym sezonie III miejsce w IX Międzybranżowych Mistrzostwach Polski Firm i Zakładów Pracy. Drużyna w tym roku postanowiła również sprawdzić swoje umiejętności na sztucznej nawierzchni startując w Profesjonalnej Lidze Piłkarskiej Sterniczek.pl zajmując pierwsze miejsce w Lidze Amatorów.

Kolejną drużyną, która potwierdziła swój udział jest ekipa Galacticos. Zespół w sezonie Wiosna 2014 w ekstralidze zajął wysokie III miejsce. Galacticos wysokie miejsce zawdzięczają w głównej mierze świetnej postawie w defensywie, którą kierował najlepszy bramkarz ekstraligi Roman Fieducik oraz zespołowej grze w ofensywie, w której najskuteczniejsi byli Damian Lidetke i Mariusz Dabkiewicz z 24 bramkami oraz Michał Grześkowiak z 22 bramkami.

Oprócz rywalizacji drużynowej swoje indywidualne umiejętności będą mogli sprawdzić zawodnicy w rywalizacji o "Bramkarza Roku" i "Króla Trójmiasta w Strzelaniu Rzutów Karnych". W pierwszej konkurencji weźmie udział 6 bramkarzy natomiast w rywalizacji snajperów może wziąć udział każdy chętny. Po rywalizacji w 6 grupach, do wielkiego finału awansuje dwóch najskuteczniejszych bramkarzy, którzy w rywalizacji grupowej zanotują najlepszy procent obronionych karnych w stosunku do oddanych strzałów. W decydującej potyczce z udziałem 12 najlepszych snajperów, bronić oni będą na przemian, a tytuł zdobędzie ten, który wybroni więcej strzałów.

Sierpniowy turniej jest wspaniałą okazją do aktywnego, spędzonego na sportowo, pełnego niesamowitych atrakcji weekendu nad polskim morzem, a koszt udziału w turnieju to jedyne 300 zł. Wszystkich chętnych zapraszamy do kontaktu mailowego: ligipomorze@redboxsport.pl lub telefonicznie z Łukaszem Połczyńskim: 730 992 418.

Więcej informacji na stronie www.redboxsoccer.com.