Koszykarski EuroTour zagrał w Gdyni [RELACJA + ZDJĘCIA]

Zespoły Cieniasów Kołobrzeg wśród mężczyzn i Modo Gdańsk wśród kobiet okazały się najlepsze podczas turnieju koszykówki ulicznej 3x3 EuroTour w Gdyni. Impreza, która odbyła się w weekend na Molo Południowym, zgromadziła ponad 100 zespołów w różnych kategoriach wiekowych z całej Polski.
Gdynia uczestników turnieju EuroTour gościła już po raz drugi w historii. W zawodach trzyosobowych zespołów koszykarskich rywalizowali zarówno najmłodsi pasjonaci koszykówki, jak i seniorzy.

Mistrzostwo Polski oraz przepustkę na turniej kontynentalny World Tour do Pragi zdobyli gracze z drużyny Cieniasy Kołobrzeg, zaś wśród pań triumfowały zawodniczki z Modo Gdańsk.

Podczas gdyńskich zawodów rozegrano również Puchar Pomorza seniorów, w którym zwyciężył zespół Planet Cash z Warszawy.

Przy okazji zawodów głównych rozegrano również konkursy indywidualne. Najlepsza w rzutach za trzy punkty okazała się Justyna Wróbel, zaś konkurs wsadów do kosza wygrał Dymitri Krivenko z Ukrainy, który wyprzedził Rafała Lipińskiego. Nagrodą dla zwycięzcy tego konkursu było 100 euro.