Andrea Anastasi oblany wodą na dachu Ergo Areny [WIDEO]

Były selekcjoner reprezentacji Polski, a obecnie trener Lotosu Trefla Gdańsk Andrea Anastasi wraz ze swoimi zawodnikami wziął udział w akcji ?splash? i dał się oblać wodą na dachu Ergo Areny.
Akcja "splash" robi furorę na Facebooku. Splash to wyzwanie polegające na oblaniu się wodą i nominacji znajomych, którzy muszą podjąć wyzwanie. Brak reakcji równoznaczny jest z karą. W wypadku Lotosu Trefla Gdańsk jeden z pracowników klubu nominował m.in. całą siatkarską drużynę. Karą za niewywiązanie się z wyzwania była wpłata na konto fundacji Herosi. Zawodnicy ze swoim trenerem na czele podjęli wyzwanie i nie oszczędzając się, wykonali splash.Siatkarze wraz ze sztabem szkoleniowym w komplecie udali się na dach Ergo Areny i tam, na wysokości ponad 30 m, dali się oblać wodą ze strażackiego węża.Gdyby zawodnicy nie podjęli się tego zadania w ciągu 48 godzin od nominacji, byliby zobowiązani do wpłaty dowolnej kwoty na konto fundacji Herosi. Drużyna wykazała się jednak ogromnym sercem i mimo że nie musiała poddawać się karze, zdecydowała się i tak zebrać pieniądze, które już wkrótce trafią do tej organizacji.

Siatkarze Lotosu Trefla nominowali z kolei koszykarzy Trefla Sopot oraz siatkarzy Cerradu Czarnych Radom i BBTS-u Bielsko-Biała.