160 pływaków wzięło udział w III finałowym wyścigu dookoła molo Timex Cup 2014

Za nami III finałowy wyścig pływacki dookoła molo Timex Cup 2014. Sygnał do rozpoczęcia zmagań dał patron imprezy prezydent Sopotu Jacek Karnowski.
Na starcie stanęło 160 uczestników, którzy mieli do pokonania dystans 1300 metrów. Bardzo dokuczliwa była niska temperatura wody, która wynosiła tylko 17 stopni Celsjusza.

Wiele emocji przyniosła rywalizacja mężczyzn. Ponieważ w pierwszym wyścigu zwyciężył Mateusz Konopka, a w drugim Marcin Rzyski, między nimi miała się rozegrać walka o zwycięstwo w imprezie i końcowy triumf w Timex Cup (do klasyfikacji liczone były punktu za dwa starty). Tymczasem trzeci wyścig miał trzeciego bohatera. Był nim sopocianin trenujący w MPK Szczecin Filip Zaborowski (aktualny Mistrz Polski na 400 i 800 metrów stylem dowolnym), który reprezentował nasz kraj na właśnie zakończonych mistrzostwach Europy w Berlinie. Minął on linię mety wyraźnie przed pozostałymi uczestnikami, ale ponieważ był to jego jedyny start w tegorocznym Timex Cup, nie mógł się liczyć w końcowej klasyfikacji. Tę wygrał ostatecznie Marcin Rzyski, przypływając na drugim miejscu wśród mężczyzn.

Po raz pierwszy w 12-letniej historii sopockiej imprezy na drugim miejscu całej stawki uczestników przypłynęła kobieta! Tak wspaniale finiszowała Joanna Zachoszcz - medalistka mistrzostw Polski juniorów 17-18 lat w stylu dowolnym. Dla niej był to jednak też jej jedyny start w tym roku.

Warto też odnotować, że na wysokim 21. miejscu (trzecim w swojej kat. wiekowej) zawody ukończył znany dziennikarz i prezenter Polsatu Maciej Dowbor - propagatora aktywnego i zdrowego trybu życia.

Najmłodszymi uczestnikami wyścigu byli Magdalena Paluszkiewicz (rocznik 2004) z UKS Morena i Michał Wilczyński (rocznik 2002) z Gdyni. Wśród najstarszych uczestników była 67-letnia gdańszczanka Krystyna Skosolas i 79-letni gdynianin Adam Mackiewicz.

Wszyscy uczestnicy wyścigu otrzymali na mecie pamiątkowe medale oraz wzięli udział w losowaniu nagród. Najlepsi w kat. open kobiet i mężczyzn w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali puchary i medale. Na samym końcu podsumowano tegoroczną rywalizację i wyróżniono oraz nagrodzono pierwszą trójkę w kat. open kobiet i mężczyzn i najlepszych w poszczególnych kategoriach wiekowych. Nagrody wręczali: prezes Pomorskiego Okręgowego Związku Pływackiego Jarosław Chrościelewski oraz dyrektor MOSiR Sopot - Marcin Wargin.

Organizator dziękuje komisji sędziowskiej z POZP oraz właścicielom "Czarnej Perły" za pomoc w organizacji imprezy, a sopockiemu WOPR za jej zabezpieczenie.

Imprezę wsparły firmy: Timex, Ziaja.

Pełną klasyfikację i fotorelację z finałowego wyścigu znaleźć można na stronie www.mosir.sopot.pl.