W niedzielę w Gdyni święto kolarstwa. Michał Kwiatkowski zaprasza

W najbliższą niedzielę na odbędzie się impreza kolarska Skoda Cyklo Gdynia, organizowana przez Trójmiejskie Stowarzyszenie Rowerowe. Nad rywalizacją najmłodszych adeptów kolarstwa, którzy ścigać się będą na gdyńskim Skwerze Kościuszki czuwać będzie Akademia Kolarska Michała Kwiatkowskiego Copernicus. Patronat nad imprezą objęli prezydent miasta Gdyni - Wojciech Szczurek oraz marszałek woj. pomorskiego - Mieczysław Struk.
- Wyścig został pomyślany tak, aby mogli wziąć w nim udział zarówno początkujący rowerzyści-amatorzy, jak i zawodowi kolarze z licencją PZKol. To możliwe, ponieważ trasa przejazdu dzieli się na trzy dystanse, zróżnicowane pod względem długości oraz stopnia trudności. Szacujemy, że w tym roku na szosę wyjedzie łącznie ok. 1500 kolarzy - mówi Bartłomiej Glaas z Trójmiejskiego Stowarzyszenia Rowerowego.

Uczestnicy ścigać się będą na dwóch oddzielnych pętlach o długości 40 i 125 km, a także łączącej je i przeznaczonej wyłącznie dla profesjonalistów trasie o długości 165 km. W zmaganiach na tym dystansie kibice być może zobaczą m.in. mistrza Polski oraz dwukrotnego uczestnika Tour de France, Michała Kwiatkowskiego z grupy Omega Pharma-Quick Step.

Jeden z najlepszych obecnie polskich kolarzy wystąpi w gdyńskim wyścigu nie tylko w roli zawodnika. W dniu zawodów jego Akademia Kolarstwa Copernicus zapewni dostęp do sprzętu treningowego dzieciom i młodzieży, które w trakcie "dorosłego" wyścigu będą mogły spróbować swoich sił na pętlach wokół Skweru Kościuszki.

- Wraz z Akademią, której jestem współzałożycielem postanowiłem zaangażować się w popularyzację kolarstwa wśród dzieci i młodzieży, kładąc duży nacisk na szkolenie zgodne z najnowszymi europejskimi i światowymi standardami. Podczas tegorocznego wyścigu także ci najmłodsi przybyli do Gdyni kibice, będą mogli spróbować swoich sił na rowerach i być może zechcą kontynuować naukę - mówi Michał Kwiatkowski.

Pierwszy wyścig wystartuje o godz. 10.30. Więcej informacji na temat Skoda Cyklo Gdynia oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie internetowej: skodacyklogdynia.pl.