Gedania 1922 zaprasza na festyn rodzinny z okazji 92. urodzin

Klub Sportowy Gedania 1922 Gdańsk zaprasza w najbliższą sobotę 6 września na wielki rodzinny festyn z okazji swoich 92. urodzin. Impreza odbędzie się w godz. 12-18 na terenach Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego i Edukacyjnego przy ul. Hallera 201. Klub zaprasza rodziców z dziećmi, wstęp wolny!
Festyn będzie połączony z prezentacją obiektów sportowych Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego i Edukacyjnego Gedania 1922 oraz otwarciem Przedszkola Naukowo-Sportowego. To nowatorski projekt w działalności Gedanii 1922, w którym klub pragnie w sposób innowacyjny łączyć sport i edukację (więcej o tym projekcie poniżej).

W programie imprezy znajdą się m.in. zjazdy w parku linowym, specjalistyczne pokazy straży pożarnej i policji, dmuchane zamki, pokaz psich umiejętności, przejażdżki na kucykach, pokazy naukowe: astronomia, chemia i biologia dla najmłodszych, flash mob, występy muzyczne, gry, zabawy i konkursy sportowe, stanowiska przygotowane przez gości z Loopy's Word oraz wiele innych atrakcji. Strefy sportowo-rekreacyjne ze wszystkimi aktywnościami są ogólnodostępne i bezpłatne. Klub zaprasza również do korzystania ze stref gastronomicznych z napojami, grillem i słodkościami, których oferta będzie płatna.

Przedszkole Gedania 1922 - nowy model edukacji w symbiozie ze sportem

1 września rozpoczęło działalność edukacyjną Przedszkole Naukowo-Sportowe. Jest to jedyne miejsce w Polsce, gdzie dzieci na 6 hektarach bawią się swobodnie, łącząc edukację przedszkolną przez tworzenie wielkoformatowych obrazów i konstrukcji recyclingowych ze sposobnością do realizacji własnych eksperymentów naukowych. Edukatorzy rozmawiają z dziećmi w języku polskim, angielskim i włoskim, a dzieci uczą się m.in. astronomii edukacyjnej, geografii i mikrobiologii.

Zajęcia sportowe dla dzieci przygotowane przez profesjonalistów pokazują maluchom, jak poradzić sobie z emocjami. Specjaliści z Gedanii 1922 przygotowali aktywności fizyczne dla dzieci w obrębie różnych dyscyplin sportowych. Dzieci uczy się, że są częścią drużyny, że nie zawsze odnosi się sukces oraz jak bardzo niezbędna jest współpraca. Zabawom towarzyszą najróżniejsze emocje, z którymi podopieczni muszą się uporać. To są te umiejętności, które sprawią, że dzieci w przyszłości bez kłopotu odnajdą się w trudnych życiowych sytuacjach.

Bazą są sale dydaktyczne zaprojektowane i wyposażone specjalnie do realizacji projektu Szkoła Przyszłości 2020 we współpracy z Gedania 1922. Oprócz tego dzieci mają do dyspozycji 6 hektarów terenów sportowo-rekreacyjnych klubu sportowego.

Przedszkole mieści się na 600 m2, gdzie są trzy duże sale zajęć oraz sala chemiczna i hydro przeznaczona wyłącznie do zabaw z wodą. Sale posiadają podświetlaną powierzchnię na suficie do wyświetlania materiałów multimedialnych oraz skompilowane tablety z możliwością wyświetlania wielkoformatowych obrazów na suficie (powierzchnia około 20 m2). Jest również pomieszczenie eksperymentalne do przeprowadzania warsztatów fizyko-chemicznych. Budynek o powierzchni 600 m2 jest przeznaczony dla nie więcej niż 75 dzieci podzielonych na podgrupy po około 11 osób. Dzieci będą w ograniczonym zakresie (10 procent zajęć) wykorzystywały tablety oraz obserwowały materiały naukowe na rzutniku multimedialnym.