W niedzielę w Gdyni wyścig kolarski zawodowców Skoda Cyklo Gdynia. Kto wystartuje?

W najbliższą niedzielę odbędzie się impreza kolarska Skoda Cyklo Gdynia, organizowana przez Trójmiejskie Stowarzyszenie Rowerowe. W głównym wyścigu dla profesjonalistów zabraknie wcześniej zapowiadanego Michała Kwiatkowskiego, ale jego Akademia Kolarska Copernicus czuwać będzie nad rywalizacją najmłodszych adeptów kolarstwa na skwerze Kościuszki.
Uczestnicy ścigać się będą na dwóch oddzielnych pętlach o długości 40 i 125 km, a także łączącej je i przeznaczonej wyłącznie dla profesjonalistów trasie o długości 165 km. W tych zmaganiach zabraknie zapowiadanego wcześniej mistrza Polski oraz dwukrotnego uczestnika Tour de France - Michała Kwiatkowskiego z grupy Omega Pharma-Quick Step. Jeden z najlepszych polskich kolarzy weźmie bowiem udział w startującym właśnie w niedzielę Tour of Britain. Pozostaje on jednak ambasadorem wyścigu, a jego Akademia Kolarska Copernicus czuwać będzie nad rywalizacją najmłodszych adeptów kolarstwa. Zapewni dostęp do sprzętu treningowego dzieciom i młodzieży, które w trakcie "dorosłego" wyścigu będą mogły spróbować swoich sił na pętlach wokół skweru Kościuszki.

W głównym wyścigu zawodowców na 165-kilometrowej pętli rywalizować będą następujące drużyny: CCC Polsat Polkowice, Active Jet Team, WMKS Warmia i Mazury, WIBATECH, Mostostal Puławy, Pacyfik Toruń i BSA Sante Whistle.

Znam już składy niektórych drużyn. I tak barwy CCC Polsat Polkowice reprezentować będą: Piotr Gawroński, Grzegorz Stępniak, Mateusz Taciak, Bartłomiej Matysiak, Maciej Paterski, Jarosław Marycz, Łukasz Owsian, Adrian Kurek. W Active Jet Team pojadą: Konrad Dąbkowski, Michał Podlaski, Paweł Franczak, Emanuel Piaskowy, Paweł Brylowski, Tomasz Mickiewicz, Arkadiusz Owsian, Łukasz Bodnar. Z kolei WMKS Warmia i Mazury zaprezentuje się w składzie: Przemysław Sobieraj, Paweł Skrzeszewski, Piotr Skrzeszewski, Vladimir Belkin, Wojciech Suchocki, Alexander Karejev.

Wyścig profesjonalistów wystartuje o godz. 10.30. Przez skwer Kościuszki przejadą oni ok. 11.30, a do mety dojadą ok. godz. 14.30. Więcej informacji na temat Skoda Cyklo Gdynia na stronie internetowej: skodacyklogdynia.pl.