Siatkówka też jest popularna. Strefa kibica otwarta do końca mistrzostw

Niezależnie od wyniku Polaków w mistrzostwach świata kibice siatkówki aż do końca turnieju będą mogli oglądać mecze w gdańskiej strefie kibica, która znajduje się na Targu Rybnym.
Strefa kibica o pojemności niemal tysiąca miejsc (600 miejsc siedzących i kilkaset stojących) wciąż pozostanie otwarta dla kibiców i da im możliwość emocjonowania się meczami mistrzostw świata rozgrywanych w naszym kraju.

Choć zapowiadano, że strefy kibica podczas meczów w siatkówce będą świeciły pustkami, kodowanie transmisji przez Polsat zmusiło kibiców do szukania miejsc do oglądania spotkań poza domem. Mecze Polaków okazały się tak atrakcyjne, że w strefie podczas ich meczów brakowało miejsc.

-W Gdańsku uzyskaliśmy zgodę na 600 miejsc siedzących i ta wielkość widowni pozostanie do końca mistrzostw. Oczywiście, gdy jest więcej chętnych, to mogą oni oglądać transmisje na stojąco. Jednak nie możemy w nieskończoność powiększać strefy, gdyż wówczas wchodzą przepisy np. o imprezie masowej. Gdy padają zastrzeżenia, dlaczego strefa nie jest większa, to przecież można postawić pytania do władz Sopotu czy Gdyni, dlaczego u nich nie zorganizowano podobnych miejsc - powiedział trojmiasto.pl Marcin Sylwańczyk, kierownik Referatu Imprez Sportowych Biura Prezydenta Gdańska ds. Sportu.

Gdańska Strefa Kibica na Targu Rybnym otwarta jest codziennie od godziny 13.