Gdyńskie piłkarki ręczne rozbiły wicemistrzynie Polski

Gdynianki lepsze od wicemistrzyń Polski. W meczu 5. kolejki PGNiG Superligi kobiet Vistal Gdynia rozbił Zagłębie Lubin 34:25 i tym samym zmazał plamę za porażkę tydzień temu z Ruchem Chorzów. Tak wysoka wygrana to efekt wysokiej skuteczności w ataku, w którym brylowały Kinga Gutkowska (8 bramek) oraz Iwona Niedźwiedź (7 bramek).
Początek spotkania nie zwiastował, że będzie to mecz pod dyktando gospodyń. W 25. minucie gdynianki prowadziły 14:12, a do przerwy miały pięć bramek więcej od rywalek.

W drugiej połowie Zagłębie odrobiło część strat, ale zryw Vistalu między 42. (23:18), a 51. minutą praktycznie przesądził o wygranej gdyńskich piłkarek, które efektownie pokonując lubinianki, zrewanżowały się im za porażkę w półfinale mistrzostw Polski. Vistal zmazał również plamę za porażkę z Ruchem w ubiegłym tygodniu.

Vistal Gdynia - Zagłębie Lubin 34:25 (17:12)

Vistal: Gapska, Kordowiecka - Gutkowska 8, Niedźwiedź 7, Kulwińska 4, Andrzejewska 3, Pawłowska 3, Janiszewska 2, Kobylińska 1, Dorsz, Galińska, Kłusewicz, Kozłowska.

Zagłębie: Maliczkiewicz, Tsvirko - Załęczna 8, Obrusiewicz 6, Premović 3, Jochymek 2, Milojević 2, Piechnik 2, Paluch 1, Piekarz 1, Brenkus, Lalewicz, Robótka, Walczak.