Międzynarodowe zawody na hipodromie w Sopocie

W dniach 3-5 października na sopockim hipodromie szykuje się kolejna wielka impreza. Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego to konkurencja, która należy do dyscyplin olimpijskich i jest najdokładniejszą formą sprawdzenia konia i jeźdźca, ponieważ sprawdza się go w trzech próbach jeździeckich.
Jak wygląda harmonogram zawodów na sopockim hipodromie?

- Ujeżdżenie - piątek - prezentacja odpowiednich figur na czworoboku, sędziowie oceniają precyzję, swobodę wykonania ruchu i elegancję.

- Cross - sobota - konie pokonują naturalne przeszkody - kłody, wodę, rowy i wiele innych rozstawionych na całym terenie Hipodromu. Oceniana jest szybkość i wytrzymałość, a także możliwości skokowe konia.

- Skoki - niedziela - jeźdźcy pokonują parkur, czyli przeszkody ustawione na placu, liczy się precyzja i czas. Po próbie wytrzymałości jest to trudny sprawdzian kondycyjny dla koni.

To taki jeździecki "triathlon" dla zawodników z całej Europy rozegrany na najwyższym poziomie, bo aż trzech gwiazdek. Rozegrane zostaną także zawody krajowe, na których podziwiać będziemy naszych młodych adeptów tego sportu.

Organizatorzy przewidzieli też atrakcje dodatkowe. W sobotę podczas crossu swoje umiejętności zaprezentują młodzi parkurowcy z grupy JestemGit. Miejsce z pewnością odwiedzą popularne w Trójmieście food trucki, więc będzie przy czym biesiadować. Można zabrać swoje koce, kosze piknikowe i wspólnie piknikować pośrodku walczących o zwycięstwo zawodników.

W niedzielę zakończy się trzydniowa rywalizacja. Ok. godz. 15 poznamy najlepszego zawodnika w najtrudniejszym, trzygwiazdkowym konkursie.