Pobiegnij na 5 km w City Trail w Trójmieście

Weź udział w inauguracji edycji City Trail, przełajowego biegu na 5 km, który odbędzie się 19 października w Gdańsku
City Trail to jesienno-zimowe przełajowe zawody na dystansie 5 km, organizowane w 11 miastach. - Dlaczego taki dystans? Z jednej strony jest zachęcający dla początkujących biegaczy, z drugiej przyciąga doświadczonych zawodników, którzy nasze biegi traktują jako mocne treningi, sprawdzające aktualną formę - tłumaczy Piotr Książkiewicz, organizator zawodów.

Pamiątkowe medale będą wręczane osobom, które ukończą co najmniej cztery biegi. Cykl jest kierowany również do dzieci i młodzieży. Przed biegiem głównym odbędą się wyścigi City Trail Junior na dystansach od 300 metrów do 3 km. Zapisy do biegów dla młodych sportowców odbywają się na stronie citytrail.pl.

Cykl Grand Prix Trójmiasto City Trail tworzą Gdańsk i Gdynia, stąd zawody będą odbywały się na zmianę w tych dwóch miastach. Gospodarzem pierwszego biegu w edycji będzie Gdańsk. Zawody będą organizowane w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Biegacze pobiegną tą samą trasą. Z kolei rywalizacja w Gdyni będzie się odbywać w dzielnicy Mały Kack.

Elektroniczna rejestracja do pierwszego biegu w Trójmieście trwa do czwartku (16 października) do godz. 23.59. Jeśli bieg zostanie opłacony najpóźniej do końca dnia w czwartek przed imprezą, za start trzeba będzie zapłacić 15 zł. Osoby, które nie zdążą w tym terminie, mogą dopisać się w dniu zawodów - 20 zł.

Start biegu głównego, który odbędzie się 19 października w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym w okolicach AWF, zaplanowano na godz. 11.

Kolejne zawody z cyklu City Trail w Trójmieście zostaną rozegrane 23 listopada (w Gdyni) o godz. 11. Szczegóły na stronie citytrail.pl.

Więcej o nadchodzących biegach w twojej okolicy sprawdzisz w kalendarzu biegów na serwisie PolskaBiega.pl