Gdańsk Biega w sobotę na plaży

W sobotę już po raz szósty amatorzy biegania wystartują w zawodach pod hasłem Gdańsk Biega. Bieg rozpocznie się o godzinie 12 na plaży przy molo w Gdańsku Brzeźnie.
Trasa biegu prowadzi najpierw plażą, a następnie alejkami parku Nadmorskiego Ronalda Reagana. Każdy uczestnik będzie mógł wybrać dla siebie odpowiedni dystans: 3,3 lub 6 km.

Gdańsk Biega to impreza o charakterze fun run. Oznacza to, że każdy, kto dobiegnie do mety, jest zwycięzcą. Nie obowiązuje klasyfikacja i nie ma pomiaru.

W tegorocznej edycji nie zabraknie też atrakcji dla kibiców oraz spacerowiczów. W Miasteczku Biegowym będzie można zmierzyć sobie ciśnienie, zbadać poziom cukru we krwi, uzyskać poradę dietetyka. Dla najmłodszych przygotowano ciekawe zabawy pod okiem profesjonalnych animatorów. Amatorzy szybkiej fotografii będą mogli bezpłatnie wykonać sobie zdjęcia w fotokabinie, by przesłać je przyjaciołom i znajomym.

W imprezie Gdańsk Biega wystartują także znani sportowcy, m.in. Iwona Guzowska, Adam Korol, Piotr Myszka, Tomasz Czubak. Imprezę jak co roku poprowadzą Krzysztof Łoniewski oraz Paweł Januszewski.

Podczas sobotniego biegu swój finał będzie miało też Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska. Uczestnicy tego projektu od kilku miesięcy rywalizują w biegach na terenie gdańskich dzielnic, a 25 października pobiegną już bez pomiaru czasu po brzeźnieńskiej plaży.