Derby piłkarek ręcznych dla Vistalu. Wygrana gdynianek pod kontrolą od początku

Miały wygrać i wygrały. Piłkarki ręczne Vistalu Gdynia zgodnie z planem pokonały Sambor Tczew 33:26 i utrzymały się na pozycji wicelidera PGNiG SuperLigi kobiet.
Vistal od początku budował przewagę i spokojnie kontrolował mecz. Do przerwy gospodynie prowadziły ośmioma bramkami. Wysokie prowadzenie nie rozluźniło gdynianek w drugiej połowie, które krok po kroku realizowały plan, jakim był komplet punktów i umiejętne rozłożenie sił na kolejne spotkania. A tych w najbliższym czasie będzie w Gdyni kilka.

Derbami Pomorza z Samborem gdynianki rozpoczęły bowiem listopadowy maraton meczów przed własną publicznością. Oprócz spotkania z Samborem podopieczne Pawła Teletowskiego czekają jeszcze mecze z KPR Jelenia Góra (środa, godz. 17.30) oraz dwumecz ze Zvezdą Zvenigorod w ramach trzeciej rundy Pucharu Zdobyców Pucharów.

Vistal Gdynia - Sambor Tczew 33:26 (20:12)

Vistal: Gapska, Kordowiecka, Osińska - Janiszewska 6, Łabuda 4, Niedźwiedź 5, Galińska 4, Dorsz 2, Kobylińska, Zych 2, Kozłowska 3, Gutkowska 3, Kulwińska 3, Andrzejewska 1.

Sambor: Wiercioch, Kordunowska - Pasternak 4, Mazur 1, Belter 2, Szulc 1, Strzałkowska 3, Nowicka, Łukasik, Olszowa 2, Bilenia 3, Skonieczna 7, Tomczyk, Krajewska 3.