Reprezentacja Polski do lat 18 uległa w Gdyni Anglikom [ZDJĘCIA, WIDEO]

W towarzyskim meczu rozegranym Gdyni reprezentacji Polski do lat 18 uległa swoim rówieśnikom z Anglii 2:3. Spotkanie rewanżowe odbędzie się w poniedziałek w Gdańsku.
Ekipa Rafała Janasa stawiła twardy opór zespołowi Anglii, w którym największą gwiazdą jest napastnik Chelsea Dominic Solanke. Ten 17-latek ma już za sobą debiut w pierwszym zespole Jose Mourinho (wystąpił w spotkaniu Ligi Mistrzów z NK Maribor), jest również królem strzelców tegorocznych finałów młodzieżowych mistrzostw Europy do lat 17. Anglia wygrała ten turniej, a Solanke zdobył w nim cztery gole.

W składzie polskiego zespołu znajduje się ośmiu zawodników z zagranicznych klubów, a jednym z liderów jest wychowanek Lechii Oktawian Skrzecz. Obecnie jest on zawodnikiem Schalke 04, gdzie przeniósł się latem ubiegłego roku. Póki co występuje tam w zespołach juniorskich.

Po pierwszej połowie meczu w Gdyni Polacy prowadzili 1:0, a gola pięknym strzałem z rzutu wolnego zdobył Kamil Walski z Pogoni Szczecin. Po przerwie przewagę uzyskali Anglicy, którzy w ciągu 19 minut strzelili trzy gole i wyszli na prowadzenie 3:1. Na kwadrans przed końcem kontaktową bramkę zdobył kolega klubowy Skrzecza, Michael Olczyk. Mimo kilku niezłych okazji Polakom do wyrównania doprowadzić się nie udało.

Rewanż odbędzie się w poniedziałek o godz. 17 na stadionie przy ul. Traugutta w Gdańsku. Bezpłatne wejściówki dla kibiców będą wydawane w kasach obiektu od godz. 12.

Polska - Anglia 2:3 (1:0) Bramki: Walski (42.), Olczyk (74.) - Connolly (50.), Maitland-Niles (60.), Armstrong (69.)

Polska: Makuchowski - Mandrysz (61. Pytlik), Walczak, Jarosz (73. Chruściel), Olczyk - Walski (73. Jagiełło), Purzycki - Skowron, Skrzecz (86. Karbowy), Żmijewski (86. Piechowiak) - Krauz (61. Cieślik)

Anglia: Woodman - Walker-Peters, Connolly, Adarabiovo, Moore - Ledson, Maitland-Niles - Grant (79. Solanke), Rashford (79. Onomah), Sims (70. Ojo) - Armstrong.