Żeglarskie spotkania w trójmiejskich szkołach

Grupa Energa wspólnie z Polskim Związkiem Żeglarskim rozpoczyna cykl spotkań z dziećmi, których głównym celem jest promowanie żeglarstwa jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu. Uczniowie będą mieli okazję obejrzeć z bliska przeznaczony dla najmłodszych sprzęt żeglarski, poznać różne typy jachtów, konkurencje olimpijskie i sylwetki sławnych żeglarzy - medalistów.
- Dla wielu uczniów udział w zajęciach będzie pierwszym kontaktem z żeglarstwem. Poprzez wizyty w szkołach pragniemy zainteresować dzieci ideą żeglarstwa i wartościami związanymi z tym sportem, takimi jak: szacunek do przyrody, wytrwałość, odwaga, rywalizacja w duchu fair play. Chcemy zarazić najmłodszych bakcylem żeglarstwa w pełnym znaczeniu tego słowa - mówi Maciej Ruwiński z Grupy Energa, koordynator programu Energa Sailing.

W najbliższym czasie przedstawiciele programu odwiedzą następujące placówki w Trójmieście:

21 listopada, Szkoła Podstawowa nr 8 w Gdańsku

27 listopada, Szkoła Podstawowa nr 33 i 39 w Gdyni.

Zajęcia żeglarskie prowadzone w ramach programu Energa Sailing odbywają się równolegle także w innych miastach Polski: Olsztynie, Warszawie, Poznaniu, Krakowie i Szczecinie. Łącznie do końca listopada spotkania odbędą się w 42 szkołach.

Dlaczego warto wziąć udział w programie Energa Sailing

Program edukacji żeglarskiej uczy dzieci nie tylko podstaw żeglarstwa, ale również kształtuje charakter i pozytywne postawy. Uczniowie szkół podstawowych biorący udział w projekcie mogą liczyć na profesjonalne, bezpłatne zajęcia teoretyczne i praktyczne, które pozwolą im rozwijać żeglarską pasję. Ci, którzy wykażą się największym zaangażowaniem, mogą liczyć na udział w 10-dniowej półkolonii żeglarskiej, gdzie pod opieką profesjonalistów będą doskonalić swoje umiejętności.

Nabór do programu prowadzony będzie przez regionalnych koordynatorów we współpracy z samorządem lokalnym i szkołami. Nauczyciele, którzy zaangażują się w projekt Energa Sailing, będą mogli wziąć udział w bezpłatnym szkoleniu instruktorów żeglarstwa.

Więcej informacji dotyczących terminarza spotkań oraz samego programu można znaleźć na stronie www.EnergaSailing.pl

Energa Sailing to program realizowany przez Grupę Energa we współpracy z Polskim Związkiem Żeglarskim. W ramach projektu prowadzone są m.in. działania o charakterze edukacyjnym i sportowym wśród dzieci z klas I-III szkół podstawowych. Dotychczas w dwóch edycjach programu wzięło udział ponad 2 tysiące dzieci. Inicjatywę wspierają wybitni żeglarze kadry narodowej Polski: Przemysław Miarczyński, Piotr Myszka, Anna Weinzieher, Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński, Kacper Ziemiński oraz Agnieszka Skrzypulec i Natalia Wójcik.

Grupa Energa aktywnie wspiera promocję zdrowego trybu życia i rozwój sprawności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Poprzez inicjatywy realizowane i wspierane w ramach programu Energa Sport popularyzowane są pozytywne postawy życiowe oraz wychowanie w duchu fair play. W trzech autorskich projektach: Energa Basket Cup, Energa Sailing oraz Energa Atletic Cup, wyszukiwani są i szkoleni przyszli mistrzowie w koszykówce, żeglarstwie oraz lekkiej atletyce. Otwarta i bezpłatna formuła szkoleń oraz duży zasięg sprawiają, że każdego roku uczestniczy w nich kilkadziesiąt tysięcy młodych ludzi z całego kraju.