Drugi bieg Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL już w niedzielę

Grand Prix CITY TRAIL to największy cykl biegów w Polsce. 5-kilometrowe przełajowe zawody odbywają się w dziesięciu lokalizacjach. W Trójmieście impreza jest organizowana już trzeci rok. W niedzielę zawody odbędą się w Gdyni na Małym Kacku.
W pierwszym biegu trójmiejskiej edycji, który odbył się w październiku w Gdańsku, zwycięzcami zostali Oskar Przysiężny i Martyna Warda. Wynik Oskara to 17:03. Czas Martyny - 21:15.

Ambasadorami edycji 2014/2015 CITY TRAIL są: mistrzyni świata w boksie, a obecnie triathlonistka Iwona Guzowska, znakomita polska biegaczka ultra Magdalena Łączak, biegający raper Jacek Mezo Mejer, dziennikarka i biegaczka Beata Sadowska oraz najlepszy biegacz górski w Polsce Marcin Świerc. W niedzielnym biegu weźmie udział Guzowska. - Nie ma lepszego sposobu na porządną dawkę dobrego nastroju jak poranny bieg na świeżym powietrzu! Spróbujcie sami - przekonuje do udziału w City Trail.

Do drugiego biegu w Trójmieście można zapisać się do czwartku (20 listopada) do godz. 23.59 na stronie www.citytrail.pl. Osoby, które nie zdążą w tym terminie, mogą dopisać się do listy startowej w dniu zawodów. Wysokość opłaty startowej jest uzależniona od terminu płatności. Jeśli bieg zostanie opłacony najpóźniej do końca dnia, w czwartek przed imprezą za start trzeba będzie zapłacić 15 zł. W dniu biegu opłata wyniesie 20 zł. Identyczna zasada będzie obowiązywać przed każdym biegiem.

Start biegu głównego odbędzie się o godz. 11, a o 8.30 ruszy biuro zawodów.

W ramach imprezy organizowany jest również cykl biegów dla dzieci i młodzieży - City Trail Junior - na dystansach od 300 m do 3 km. Biegi dla dzieci odbywają się zawsze od godz. 9.30. Zapisy do biegów dla młodych sportowców odbywają się na stronie www.citytrail.pl (rejestracji dokonuje rodzic lub opiekun) oraz w dniu imprezy w biurze zawodów. Opłata startowa to symboliczna złotówka. Cykl CITY TRAIL Junior został objęty patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

Terminy kolejnych biegów w Trójmieście to: 28 grudnia, 18 stycznia, 22 lutego oraz 22 marca.

Na mapie Grand Prix CITY TRAIL 2014/2105 jest 11 miast: Bydgoszcz, Gdańsk i Gdynia (które tworzą Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL), Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław.

Od początku edycji trwa konkurs z nagrodami za miejsca na mecie. Co 1000 miejsc nagrodą jest plecak Salomon Trail 20, co 3000 miejsc - buty Salomon X-SCREAM GTX , a co 10 000 miejsc - zegarek Suunto Ambit 3! Zwycięzcy są wyłaniani na podstawie łącznej klasyfikacji, która powstaje po zsumowaniu wyników biegów w poszczególnych miastach (w kolejności, w jakiej odbywają się biegi). Przewidziano nagrody nawet za 30-tysięczne miejsce na mecie. Oznacza to, że w ciągu sześciu miesięcy trwania cyklu rozdanych zostanie nawet 18 plecaków, 9 par butów i 3 zegarki. Łączna pula nagród to niemal 15 tysięcy złotych! Najistotniejszym elementem konkursu jest fakt, że wygrać może każdy - bez względu na poziom sportowy i czas na mecie.

Szczegóły na stronie citytrail.pl.

Więcej o nadchodzących biegach w twojej okolicy sprawdzisz w kalendarzu biegów na serwisie PolskaBiega.pl.