Dzielna postawa hokeistów Stoczniowca w meczu Pucharu Polski z Cracovią

Jak równy z równym grali do 30. minuty hokeiści Automatyki Stoczniowca 2014 z wiceliderem ekstraligi Comarch Cracovią. Potem gospodarzom zaczęło brakować sił, a przewaga zespołu z Krakowa naszpikowanego reprezentantami Polski była coraz wyraźniejsza. Jednak porażka 1:9 amatorskiej drużynie z Gdańska wstydu nie przynosi.
Kilka dni przed meczem w hali Olivia Cracovia rozbiła w ekstralidze GKS Katowice 18:2. Wydawało się więc, że w spotkaniu z I-ligowym Stoczniowcem podopieczni Rudolfa Rohacka, grający w najsilniejszym możliwym składzie, zmiażdżą gdański zespół.

Tymczasem podczas I tercji około tysięczna widownia przecierała oczy ze zdumienia. Stoczniowiec podjął walkę z czołowym polskim zespołem i długimi minutami nie było widać wielkiej różnicy między drużynami. W bramce gospodarzy świetnie spisywał się Arnold Szymczewski, który popisał się kilkoma znakomitymi interwencjami. Co prawda w 17. min skapitulował po strzale Adriana Kowalówki, ale kilkadziesiąt sekund później do wyrównania doprowadził Michał Sochacki. Wynik 1:1 utrzymał się do końca I tercji, co już uznać można było za dużą sensację.

W drugiej części gdańszczanie wciąż walczyli bardzo dzielnie, jeszcze w 34. minucie było tylko 2:1 dla Cracovii. Potem przewaga gości zaczęła robić się coraz wyraźniejsza, tym bardziej że opadający z sił hokeiści Stoczniowca coraz częściej wędrowali na ławkę kar. Jednak nie pękali przed przewyższającymi ich warunkami fizycznymi rywalami, szczególnie przed nieustannie prowokującym ich Kanadyjczykiem Dennisem McCauleyem.

Trzecią tercję gospodarze przegrali 0:5, ale po meczu i tak zostali nagrodzeni przez swoich kibiców owacją na stojąco. Ten mecz pokazał, że w Gdańsku wciąż jest duże zapotrzebowanie na hokej i przy sprzyjających warunkach jest duża szansa na jego odbudowanie. Będzie to jednak zależne od wielu czynników, m.in. pomocy miasta. Ale to już temat na inne opowiadanie...

Rewanż odbędzie się 2 grudnia w Krakowie. Lepszy w dwumeczu awansuje do finałowego turnieju Pucharu Polski, który pod koniec roku rozegrany zostanie w Kraków Arenie.

Automatyka Stoczniowiec 2014 - Comarch Cracovia 1:9

Tercje: 1:1, 0:3, 0:5

Stoczniowiec: Szymczewski (41. Kopyciński) - Lehmann, Leśniak, Ziółkowski, Wróbel, Wrycza - Ruszkowski, Wachowski, Stasiewicz, Pesta, Serwiński - Iwanow, Wróblewski, Sochacki, Krasakiewicz, Kulczyk - Cracovia: R. Kowalówka - A. Kowalówka, Noworyta, Pasiut, Słaboń, S. Kowalówka - Wajda, Kruczek, Fojtik, Valcak, McCauley - Dąbkowski, Liotti, Kalus, Kozłowski, Stoklasa - Kłys, Fraszko, Kisielewski, Witowski, Wiśniewski.

HOKEJ TO SPORT TYLKO DLA MĘŻCZYZN? A GDZIE TAM! SPRAWDŹ SAM
{"mainEntityOfPage":{"url":"http://www.trojmiasto.sport.pl/sport-trojmiasto/1,111913,17029240,Dzielna_postawa_hokeistow_Stoczniowca_w_meczu_Pucharu.html","@type":"WebPage"},"articleBody":null,"headline":"Dzielna postawa hokeistów Stoczniowca w meczu Pucharu Polski z Cracovią","datePublished":"2014-11-26T09:38:00Z","dateModified":"2014-11-26T10:09:24Z","articleSection":"sport-trojmiasto","description":"Jak równy z równym grali do 30. minuty hokeiści Automatyki Stoczniowca 2014 z wiceliderem ekstraligi Comarch Cracovią. Potem gospodarzom zaczęło brakować sił, a przewaga zespołu z Krakowa naszpikowanego reprezentantami Polski była coraz wyraźniejsza. Jednak porażka 1:9 amatorskiej drużynie z Gdańska wstydu nie przynosi.","publisher":{"@type":"Organization","name":"www.trojmiasto.sport.pl","logo":{"url":"http://www.trojmiasto.sport.pl/logos/509.png","name":null,"width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"}},"author":{"url":null,"email":null,"name":"osa","@type":"Person"},"@context":"http://schema.org","@type":"NewsArticle","name":"Dzielna postawa hokeistów Stoczniowca w meczu Pucharu Polski z Cracovią","image":[{"url":"https://bi.im-g.pl/im/5/11302/z11302805V,Kibice-Stoczniowca.jpg","name":"Kibice Stoczniowca","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"}]}