Sport.pl

Gdański bokser sparuje z mistrzem świata WBC. "W przyszłym roku będzie się działo!"

Pochodzący z Gdańska bokser Izuagbe Ugonoh swoją zawodową karierę rozwija poza granicami Polski. Aktualnie przebywa w Las Vegas, gdzie sparuje z mistrzem świata federacji WBC Kanadyjczykiem Bermanem Stivernem, który w styczniu będzie bronić tytułu w walce z Amerykaninem Deontayem Wilderem.
28-letni Ugonoh swoją karierę ze sportami walki zaczynał od kick-boxingu w klubie GKSK Corpus Gdańsk. Jako zawodowy bokser walczy od 2010 roku i do tej pory stoczył 10 walk (wszystkie wygrał, w tym osiem przed czasem). Po walce, którą w lutym 2013 roku stoczył w Gdańsku z Łukaszem Rusiewiczem, miał bardzo długą przerwę, ale niedawno wrócił na ring. W październiku, w swoim debiucie w wadze ciężkiej, zmierzył się z Nowozelandczykiem Juniorem Maletino Iakopo i wygrał przez nokaut.

Obecnie Ugonoh przebywa w Las Vegas, gdzie jest sparingpartnerem Stiverne'a, przygotowującego się do walki w obronie pasa WBC wagi ciężkiej. Kanadyjczyk, który może się pochwalić rekordem 24-1-1 (21 zwycięstw przez KO), właśnie w Las Vegas zmierzy się 17 stycznia z niepokonanym Amerykaninem Wilderem (32-0, 32 KO).

- Zostałem zaproszony na trzy tygodnie sparingów z posiadaczem pasa WBC wagi ciężkiej Bermanem Stivernem. Po raz pierwszy sparowaliśmy sześć miesięcy temu i po dwóch sparingach czuję, że pod okiem nowego trenera zrobiłem duży progres, a to dla mnie najważniejsze. W przyszłym roku będzie się działo! - napisał Ugonoh na swoim profilu na Facebooku.

Ugonoh, którego trenerem od niedawna jest Nowozelandczyk Kevin Barry, kolejną walkę miał stoczyć jeszcze w grudniu tego roku, ale nie dojdzie ona do skutku..

- Niestety, moja grudniowe walka została odwołana. Więc następnym razem wejdę do ringu 7 marca. Cały przyszły rok zapowiada się bardzo aktywnie, z czego się bardzo cieszę - napisał bokser pochodzący z Gdańska.

HOKEJ TO SPORT TYLKO DLA MĘŻCZYZN? A GDZIE TAM! SPRAWDŹ SAM
{"mainEntityOfPage":{"url":"http://www.trojmiasto.sport.pl/sport-trojmiasto/1,111913,17064462,Gdanski_bokser_sparuje_z_mistrzem_swiata_WBC___W_przyszlym.html","@type":"WebPage"},"articleBody":null,"headline":"Gdański bokser sparuje z mistrzem świata WBC. \"W przyszłym roku będzie się działo!\"","datePublished":"2014-12-02T14:32:00Z","dateModified":"2014-12-02T14:34:52Z","articleSection":"sport-trojmiasto","description":"Pochodzący z Gdańska bokser Izuagbe Ugonoh swoją zawodową karierę rozwija poza granicami Polski. Aktualnie przebywa w Las Vegas, gdzie sparuje z mistrzem świata federacji WBC Kanadyjczykiem Bermanem Stivernem, który w styczniu będzie bronić tytułu w walce z Amerykaninem Deontayem Wilderem.","publisher":{"@type":"Organization","name":"www.trojmiasto.sport.pl","logo":{"url":"http://www.trojmiasto.sport.pl/logos/509.png","name":null,"width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"}},"author":{"url":null,"email":null,"name":"osa","@type":"Person"},"@context":"http://schema.org","@type":"NewsArticle","name":"Gdański bokser sparuje z mistrzem świata WBC. \"W przyszłym roku będzie się działo!\"","image":[{"url":"https://bi.im-g.pl/im/b4/3c/10/z17025972V,Izu-Ugonoh.jpg","name":"Izu Ugonoh","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"}]}
Więcej o: