Silna reprezentacja Trójmiasta na Mistrzostwa Europy piłkarek ręcznych

Trener reprezentacji Polski piłkarek ręcznych ogłosił kadrę na rozpoczynające się 7 grudnia mistrzostwa Europy w Chorwacji i na Węgrzech. Wśród powołanych znalazło się aż sześć zawodniczek z Trójmiasta.
Na ME Kim Rasmussen zabierze 17 zawodniczek, w tym kontuzjowaną Kingę Byzdrę, która po wyleczeniu urazu być może zostanie włączona do kadry na późniejszą fazę turnieju. Liczną reprezentację liczyć będzie Trójmiasto. W kadrze znalazło się pięć piłkarek Vistalu Gdynia (Małgorzata Gapska, Patrycja Kulwińska, Iwona Niedźwiedź, Katarzyna Janiszewska, Aleksandra Zych) oraz jedna I-ligowego AZS Łączpolu AWFiS Gdańsk (Karolina Siódmiak).

Mistrzostwa potrwają do 21 grudnia. Polki głośno mówią o sprawieniu niespodzianki. Mają niedosyt po mundialu, kiedy "otarły" się o medal. Zajęły 4. miejsce i teraz marzy im się występ w finale.

Jednak biało-czerwone znalazły się w "grupie śmierci". Ich rywalkami w grupie A będą Węgierki, Hiszpanki oraz Rosjanki.

Do drugiej fazy mistrzostw awansują po trzy zespoły z czterech grup. W tzw. rundzie głównej dojdzie do połączenia zespołów z grup A i B oraz C z D z zaliczeniem punktów z pierwszej fazy. W półfinałach wystąpią po dwie najlepsze ekipy z obu grup rundy głównej.

Zawodniczki powołane na ME:

Kadra reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy Patrycja Kulwińska (Vistal Gdynia) Iwona Niedźwiedź (Vistal Gdynia) Katarzyna Janiszewska (Vistal Gdynia) Małgorzata Gapska (Vistal Gdynia) Aleksandra Zych (Vistal Gdynia) Joanna Drabik (MKS Selgros Lublin) Agnieszka Kocela (MKS Selgros Lublin) Marta Gęga (MKS Selgros Lublin) Izabela Prudzienica (Energa AZS Koszalin) Monika Stachowska (SPR Pogoń Baltica Szczecin) Kinga Grzyb (Start Elbląg) Karolina Siódmiak (AZS Łączpol AWFiS Gdańsk) Karolina Kudłacz (HC Lipsk) Alina Wojtas (Larvik HK) Karolina Zalewska (Issy Paris) Klaudia Pielesz (SG BBM Bietigheim)

KUPCEWICZ O ARCE: NIŻSZY BUDŻET NIE USPRAWIEDLIWIA JEJ GRY