Szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk odpadli z Pucharu Polski

Piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk przegrali z Nielbą Wągrowiec 23:28 w 1/8 finału Pucharu Polski. Porażka oznacza, że gdańszczanie odpadli z walki o to trofeum.
Wybrzeże zagrało w Wągrowcu bez kontuzjowanych Marcina Lijewskiego i Krzysztofa Jasowicza. Mimo kadrowego osłabienia gdańszczanie dobrze rozpoczęli spotkanie z Nielbą i na początku meczu objęli dwubramkowe prowadzenie. Jednak od 10. minuty, kiedy Nielba doprowadziła do remisu 4:4, gospodarze zaczęli budować przewagę, która na koniec pierwszej połowy wynosiła siedem goli (14:7). W drugiej części gry prowadzenie Nielby wzrosło nawet do dziesięciu bramek (20:10 w 40. minucie i 25:15 w 50. minucie), ale w końcówce gdańszczanom udało się ją zmniejszyć o połowę. Na odrobienie wszystkich strat Wybrzeżu zabrakło już jednak czasu.

Nielba Wągrowiec - Wybrzeże Gdańsk 28:23 (14:7)

Nielba: Konczewski, Marciniak - Tórz 8, Barzenkow 5, Swierad 4, Biniewski 3, Tarcijonas 3, Gąsiorek 2, Przybylski 2, Smoliński 1, Gregor 0, Pawlaczyk 0, Radzicki 0, Widziński 0, Matłoka 0, Pietrzkiewicz 0

Wybrzeże: Sokołowski, Plaszczak - Rogulski 8, Kornecki 3, Nilsson 3, Mogielnicki 2, Sulej 2, Prymlewicz 1, Papaj 1, Kondratiuk 1, Rakowski 1, Abram 1, Adamski 0, Żak 0