Kilkutygodniowa przerwa liderki Vistalu Gdynia

Nawet kilka tygodni potrwa przerwa reprezentacyjnej rozgrywającej i liderki Vistalu Gdynia Iwony Niedźwiedź, która podczas niedawnych mistrzostw Europy rozgrywanych na Węgrzech i w Chorwacji nabawiła się kontuzji.
Problemy zdrowotne Niedźwiedź rozpoczęły już na mistrzostwach Europy. Z początku wydawało się, że nie jest to zbyt groźny uraz. Jednak zawodniczki zabrakło w pierwszym tegorocznym meczu Vistalu Gdynia z Energą AZS Koszalin. Jej brak był aż nadto widoczny. Gdynianki przegrały bowiem 20:22 i straciły przewagę nad trzecimi w tabeli koszaliniankami.

- Iwona wprowadzała dużo spokoju w naszej grze, rozgrywała nam piłki i była przede wszystkim filarem obrony - mówi trener Paweł Teletowski w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl.

Wobec braku Niedźwiedź szkoleniowiec Vistalu postawił na tej pozycji na 20-letnią Kingę Grzenkowską. Lecz ta zmiana nie wniosła wiele dobrego w poczynania gdyńskiego zespołu.

- Co niektóre moje zawodniczki w meczu z Energą sobie nie poradziły. Czeka nas dalsza praca, broni nie składamy - podkreślił Teletowski. I dodał, że przerwa w grze Niedźwiedź może potrwać nawet kilka tygodni. - Nie wiem dokładnie. Niemniej na chwilę obecną czeka ją 5 tygodni przerwy.

TRÓJMIEJSCY SPORTOWCY W SOCIAL MEDIACH