Piłkarki ręczne Vistalu przegrały w Lubinie

W meczu na szczycie PGNiG Superligi Kobiet piłkarki ręczne Vistalu Gdynia przegrały na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 26:29.
Gdynianki zaczęły mecz fatalnie i po kwadransie przegrywały już 2:8. Potem mozolnie odrabiały straty, stopniowo zbliżały się do rywalek, aż w końcu w 42. minucie doprowadziły do remisu 19:19. Mało tego, kilkadziesiąt sekund później wyszły na prowadzenie 21:19. Końcówka była bardzo emocjonująca, ale inicjatywę znów przejęło Zagłębie. Najpierw wyszło na prowadzenie 24:22, a kiedy na 1,5 minuty przed końcem było 28:25 dla lubinianek, sprawa była przesądzona.

Po tym meczu Vistal utrzymał 2. miejsce w tabeli, ale nad trzecim Zagłębiem ma już tylko punkt przewagi.

Zagłębie Lubin - Vistal Gdynia 29:26 (13:10)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Tsvirko, Chojnacka - Załęczna 7, Pałgan 7, Obrusiewicz 5, Jochymek 3, Paluch 3, Lalewicz 1, Piechnik 1, Walczak 1, Piekarz 1, Milejović 0, Robótka 0, Konofał 0.

VISTAL: Gapska, Kordowiecka - Kobylińska 9, Niedźwiedź 5, Kozłowska 4, Gutkowska 3, Kulwińska 1, Janiszewska 1, Łabuda 1, Pawłowska 1, Zych 1, Galińska 0, Dorsz 0.