Sport.pl

Liga Światowa. Mecze Polaków z mistrzami olimpijskimi w Ergo Arenie!

Podczas fazy grupowej Ligi Światowej reprezentacja Polski swoje dwa mecze z Rosją rozegra w Ergo Arenie. Spotkania ze światową potęgą siatkówki odbędą się 28 i 29 maja.
Polacy, mistrzowie świata, zostali przydzieleni do grupy B dywizji pierwszej, czyli elity. Zagrają w niej z Rosjanami, mistrzami olimpijskimi, USA, triumfatorem poprzedniej edycji Ligi Światowej, oraz Iranem - mistrzem Azji. Rywalizację w grupie biało-czerwoni rozpoczną dwumeczem z Rosją. I te spotkania odbędą się 28 i 29 maja w Ergo Arenie. Kolejne mecz w roli gospodarza biało-czerwoni rozegrają 5 i 6 czerwca w Częstochowie (Iran) oraz 3 i 4 czerwca w Krakowie.

Finał Ligi Światowej zaplanowano na 15-19 lipca. Decyzja dotycząca miejsca rozegrania turnieju finałowego jeszcze nie zapadła. Polski Związek Siatkówki stara się, aby gospodarzem dwóch najbliższych edycji turnieju była Polska. W tym celu zgłosił kandydaturę Krakowa i Trójmiasta (więcej TUTAJ).

Odkąd wybudowana w 2010 roku hala na granicy Sopotu i Gdańska została oddana do użytku, rozpoczynając swoją działalność towarzyskim meczem Polska - Brazylia, reprezentacja Polski była tu częstym gościem. W 2011 roku w Ergo Arenie odbył się finał Ligi Światowej. Prowadzeni wówczas przed Andreę Anastasiego Polacy zajęli 3. miejsce. Reprezentacja grała tu także mecze grupowe Ligi Światowej. Ponadto w Ergo Arenie zostały rozegrane także spotkania mistrzostw Europy przed dwoma laty.

TRÓJMIEJSCY SPORTOWCY W SOCIAL MEDIACH


Więcej o: