Pewne zwycięstwo piłkarek ręcznych Vistalu

W rozegranym awansem meczu PGNiG Superligi piłkarki ręczne Vistalu Gdynia pokonały we własnej hali Piotrcovię 34:28.
Spotkanie pierwotnie miało się odbyć 21 lutego, ale w tym czasie Gdynia Arena będzie zajęta. Vistal nie miał żadnych problemów z pokonaniem przedostatniego zespołu w tabeli. Gdynianki prowadziły od samego początku, a kiedy w 21. min odskoczyły na 10 bramek (18:8), w dalszej części meczu skupiły się już tylko na pilnowaniu przewagi. W końcówce ambitnie grająca Piotrcovia nieco zmniejszyła straty i ostatecznie przegrała różnicą "tylko" sześciu bramek.

W spotkaniu tym nie zagrał jeszcze nowy nabytek Vistalu - lewoskrzydłowa reprezentacji Słowenii Maja Zrnec. Jeśli uda się dopiąć wszystkie formalności, zadebiutuje ona w nowych barwach w sobotnim, wyjazdowym meczu z SPR Olkusz.

W najbliższych dniach Vistal jeszcze dwukrotnie spotka się z Piotrcovią, tym razem w meczach 1/4 finału Pucharu Polski - 16 lutego w Gdyni oraz 25 lutego w Piotrkowie.

Vistal Gdynia - Piotrcovia 34:28 (22:13)

Vistal: Kordowiecka, Gapska - Pawłowska 6, Kobylińska 5, Zych 5, Łabuda 3, Niedźwiedź 3, Gutkowska 3, Galińska 3, Janiszewska 2, Kłusewicz 2, Kulwińska 2, Dorsz 0.

Piotrcovia: Skura, Opelt - Agova 5, Rol 5, Belmas 4, Kopertowska 3, Sobińska 2, Kucharska 2, Cieślak 2, Piecaba 2, Nowak 1, Jałoszewska 1, Ivanović 1.