Piłkarki Vistalu umocniły się na pozycji wicelidera

Piłkarki ręczne Vistalu, zwyciężając w Olkuszu z SPR, umocniły się na pozycji wicelidera tabeli PGNiG Superligi Kobiet. Losy wygranej gdynianek rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie, w której podopieczne Pawła Tetelowskiego rzuciły o 11 bramek więcej od rywalek.
Tak jak miało to miejsce w ligowym meczu z Piotrcovią Piotrków Trybunalski, Vistal zagrał bardzo skutecznie w pierwszej połowie. We wtorek gdynianki rzuciły przed przerwą 22 gole, z SPR o jednego mniej. Tak wypracowana przewaga pozwoliła piłkarkom ręcznym z Gdyni na spokojną grę w kolejnych 30 minutach.

W poniedziałek gdynianki czeka rywalizacja w pierwszym meczu ćwierćfinału Pucharu Polski. Obrończynie tego trofeum o godz. 16 w Gdynia Arenie zmierzą się z Piotrcovią.

SPR Olkusz - Vistal Gdynia 20:32 (10:21)

SPR: Wąż, Hoffman, Knapik - Nowak 1, Sadowska 1, Przytuła 1, Wicik, Marszałek 2, Fierka, Kobzar, Wcześniak 1, Basiak, Leńczuk, Postołek, Latała, Serafimovska.

Vistal: Gapska, Kordowiecka - Janiszewska, Łabuda 4, Niedźwiedź 3, Galińska, Dorsz, Kobylińska 3, Kłusewicz, Pawłowska 1, Zych, Kozłowska 1, Gutkowska 2, Zrnec 1, Kulwińska 3.