Zwycięstwa Vistalu Gdynia i Wybrzeża Gdańsk w Superlidze piłki ręcznej

Udaną sobotę mają za sobą piłkarki ręczne Vistalu i piłkarze ręczni Wybrzeża. Gdynianki wygrały na wyjeździe z Aussie Samborem Tczew, zaś gdańszczanie pokonali w Wągrowcu Nielbę.
Zarówno Vistal, jak i Wybrzeże kwestię wygranych rozstrzygnęły już w pierwszej połowie. Gdynianki po 30 minutach prowadziły różnicą sześciu goli, w drugiej części spotkania do swojej przewagi dołożyły jeszcze cztery bramki i ostatecznie zwyciężyły 29:20. Spotkanie w Tczewie było dla drużyny Pawła Tetelewskiego sprawdzianem przed hitowym meczem w Gdynia Arena z prowadzącym w tabeli Selgrosem Lublin we wtorek 3 marca o godz. 18.

Piłkarze Wybrzeża nastawiali się w Wągrowcu na twardą walkę, która rozstrzygnąć się miała w końcowych minutach spotkania. Poprzednie mecze obu drużyn, zarówno w I lidze w poprzednim sezonie, jak i w obecnych rozgrywkach Superligi, były emocjonujące do samego końca - w poprzednim sezonie w Gdańsku Wybrzeże wygrało różnicą jednej bramki, a w rewanżu był remis. W pierwszym meczu obu zespołów w tym sezonie ponownie górą byli gdańszczanie, pokonując Nielbę jednym trafieniem.

Tym razem było jednak inaczej, bo mecz wyrównany był jedynie w pierwszym kwadransie. Już pod koniec pierwszej połowy zaznaczyła się przewaga Wybrzeża, którą gdańszczanie utrzymali w drugiej połowie i wygrali 30:24.

Nielba Wągrowiec - Wybrzeże Gdańsk 24:30 (8:14)

Nielba: Konczewski, Marciniak - Oliferchuk 4, Tarcijonas 4, Barzenkow 3, Matłoka 3, Świerad 3, Tórz 3, Biniewski 2, Gąsiorek 1, Smoliński 1, Pietrzkiewicz 0, Widziński 0

Wybrzeże: Chmieliński, Sokołowski - Kornecki 7, Rakowski 6, Rogulski 6, Abram 4, Lijewski 3, Sulej 2, Kondratiuk 1, Piątek 1, Mogielnicki 0, Nilsson 0

Aussie Sambor Tczew - Vistal Gdynia 20:29 (8:14)

Aussie Sambor: Kordunowska-Lupa, Wiercioch 1 - Krajewska 5, Nowicka 3, Strzałkowska 3, Belter 2, Skonieczna 2, Tomczyk 2, Mazur 1, Pasternak 1, Bilenia 0, Domnik 0, Szulc 0

Vistal: Gapska, Kordowiecka - Kobylińska 10, Zych 4, Janiszewska 3, Łabuda 3, Niedźwiedź 3, Kulwińska 2, Galińska 1, Kozłowska 1, Pawłowska 1, Dorsz 0, Gutkowska 0, Kłusewicz 0, Zmec 0