Zwycięstwo Vistalu Gdynia w meczu na szczycie

Piłkarki ręczne Vistalu wygrały z Selgrosem Lublin w spotkaniu na szczycie PGNiG Superligi. Drugie w tabeli gdynianki pokonały liderki rozgrywek 25:24.
Zapowiadane jako hitowe spotkanie Superligi starcie Vistalu z Selgrosem w pierwszej połowie mocno rozczarowało. Piłkarki jednej i drugiej drużyny grały bardzo niedokładnie w ataku i bardzo często ich rzuty lądowały albo poza bramką, albo piłkę odbijały bramkarki. Poza tym zawodniczki obu zespołów popełniały proste błędy, wyrzucając piłkę na aut, podając ją w ręce rywalek bądź faulując w ataku. Namacalnym dowodem na kłopoty ze skutecznością była jedna z akcji Vistalu, w której gdyńskie szczypiornistki oddały trzy rzuty, dwa razy trafiając w poprzeczkę i raz w słupek. Lublinianki zrewanżowały się zaś gdyniankom przestrzelonymi dwoma rzutami karnymi. Mimo wszystko więcej jakości w grze zaprezentowały zawodniczki Selgrosa, które pierwszą połowę wygrały 10:8.

W drugiej części spotkania gdynianki w dalszym ciągu miały kłopoty z ofensywą, co wykorzystywał zespół z Lublina, który po dobrych kontratakach w 40. minucie wyszedł na pięciobramkowe prowadzenie (17:12). Dopiero wówczas Vistal w końcu odnalazł rytm gry w ataku, który napędzała przede wszystkim skrzydłowa 20-letnia Aneta Łabuda. Dzięki skuteczności jej oraz Iwony Niedźwiedź, a także popisowej grze w bramce Małgorzaty Gapskiej, połączonej z przestojem Selgrosa, w 49. minucie wyszły na prowadzenie 18:17.

Kolejna gra w przewadze Vistalu pozwoliła odskoczyć gdyniankom na trzy bramki. W 54. minucie Vistal prowadził już 23:20 i wydawało się, że dość bezpieczną przewagę zdoła utrzymać bez większych kłopotów. Jednak dwie kary, które otrzymały gdynianki w samej końcówce spotkania, pozwoliły Selgrosowi odrobić część strat. Na doprowadzenie chociażby do remisu zabrakło już jednak drużynie Lublina czasu oraz sposobu, jak pokonać fantastyczną w bramce Vistalu Gapską.

Dzięki wygranej z Selgrosem Vistal zapewnił sobie drugie miejsce przed fazą play-off.

Vistal Gdynia - Selgros Lublin 25:24 (8:10)

Vistal: Gapska - Kobylińska 6, Łabuda 6, Niedźwiedź 6, Kozłowska 3, Kulwińska 2, Janiszewska 1, Pawłowska 1 oraz Dorsz, Galińska, Gutkowska, Pawłowska, Zrnec, Zych

Selgros: Dzhukeva, Baranowska - Rola 8, Quintino 4, Gęga 3, Małek 3, Mihdaliova 2, Repelewska 2, Drabik 1, Skrzyniarz 1 oraz Konsur, Kozimur, Nestsiaruk, Nocuń, Szarawaga