Vistal Gdynia wygrywa ósmy mecz z rzędu

Piłkarki ręczne Vistalu nie zwalniają tempa. Licząc Puchar Polski (2 mecze) oraz rozgrywki PGNiG Superligi kobiet, podopieczne Pawła Teletowskiego wygrały ósmy mecz w rzędu. Tym razem gdynianki pewnie pokonały na wyjeździe z KPR Jelenia Góra 32:25.
Gospodynie tylko przez pierwszych 10 minut meczu dotrzymywały kroku gdyniankom. Potem szczypiornistki z Gdyni, wykorzystując błędy rywalek, mogły grać to, w czym czują się najlepiej, czyli kontrataki. Przyjezdne kontrolowały spotkanie nawet grając w liczebnym osłabieniu.

Do przerwy Vistal prowadził trzeba bramkami. Chwilę po zmianie stron dystans ten zmniejszył się do dwóch goli i... to było na tyle, jeśli chodzi o próbę walki ze strony piłkarek KPR-u. Zespół trener Teletowskiego zwiększał prowadzenie, które na 10 minut przed końcem spotkania wynosiło 7 bramek.

Warto podkreślić, że było to ósme z rzędu (sześć w lidze i dwa w Pucharze Polski) zwycięstwo Vistalu. Zawodniczki Vistalu kończą rundę zasadniczą sezonu. Jednak czy zajmą 1. miejsce (jak obecnie) czy 2., zależy od wyników dwóch zaległych meczów Selgrosa Lublin. Obecnie gdynianki mają 36 punktów, a lublinianki 35.

KPR Jelenia Góra - Vistal Gdynia 25:32 (13:16)

<>KPR: Kozłowska, Demiańczuk - Grobelska, A. Mączka, M. Mączka, Tomczyk, Uzar, Buklarewicz, Fursewicz, Jasińska, Oreszczuk, Winiarska, Dąbrowska, Bader, Michalak.

Vistal: Gapska, Kordowiecka - Janiszewska, Łabuda, Niedźwiedź, Galińska, Dorsz, Kobylińska, Ktusewicz, Pawłowska, Zych, Kozłowska, Gutkowska, Zrnec, Kulwińska.