Orlen Wisła za mocna dla Wybrzeża. Rekordowe zainteresowanie meczem w Gdańsku

Rekordowa w tym sezonie publiczność na meczu piłkarzy ręcznych Wybrzeża Gdańsk nie była świadkiem niespodzianki. Beniaminek Superligi w obecności ponad 3 tys. kibiców uległ Orlen Wiśle Płock 26:36.
Mecz z naszpikowaną reprezentantami Polski Wisłą (Marcin Wichary, Kamil Syprzak, Michał Daszek, Mariusz Jurkiewicz i Adam Wiśniewski, który nie zagrał w sobotę z powodu kontuzji) wzbudził duże zainteresowanie kibiców szczypiorniaka w Trójmieście. Tak licznej widowni na spotkaniu Wybrzeża już dawno nie było (3050).

Gdańszczanie po raz drugi w tym sezonie mierzyli się z rywalem w Ergo Arenie, która będzie areną ich zmagań także w meczu z Vive Tauronem Kielce (środa 18 marca_. Niesieni dopingiem publiczności, gospodarze wyszli na prowadzenie 8:5. W kolejnych minutach doświadczony drużyna "Nafciarzy" pozwoliła Wybrzeżu na rzucenie zaledwie jednej bramki, a sama odpowiedziała pięcioma. Wynik pierwszej połowy (18:12) ustalił Sorin Ghionea z rzutu karnego.

Po przerwie różnica w klasie obu drużyn uwidoczniła się jeszcze bardziej. Choć ambicji i walki zawodnikom Wybrzeża nie można było odmówić, czego efektem była czerwona kartka dla Tymoteusza Piątka z gradacji kar, to zabrakło argumentów czysto sportowych. Wcześniej goście odskoczyli już na różnicę 11 trafień. Skończyło się na porażce Wybrzeża 26:36.

Wybrzeże Gdańsk - SPR Wisła Płock 26:36 (12:18)

Wybrzeże: Plaszczak, Chmieliński, Sokołowski - Mogielnicki 2, Kornecki 3, Sulej 3, Rogulski 4, Prymlewicz 2, Papaj, Lijewski 3, Kondratiuk 2, Rakowski 3, Adamski 2, Abram 2, Nilsson 1, Piątek.

Wisła: Wichary, Morawski - Kwiatkowski, Daszek 8, Racotea 3, Tioumentsew, Ghionea 5, Rocha, Piechowski, Jurkiewicz 3, Syprzak 3, Zelenović 3, Montoro 4, Nikćević 7.