W Sopocie pobiegli "na 5" [ZDJĘCIA]

W pierwszą rocznicę Halowych Mistrzostw Świata w lekkiej atletyce odbyła się biegowa impreza "Sopocka Wiosna na 5" . Organizatorami zawodów MOSiR Sopot oraz "The North Event".
Rywalizację rozpoczęły biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach 200, 600 i 1000 m. Trasa zlokalizowana była na placu Przyjaciół Sopotu (uczestnicy biegu oraz widzowie mogli oglądnąć zlokalizowaną tam wystawę fotografii z Halowych Mistrzostw Świata wykonanych przez Karolinę Misztal i Jerzego Bartkowskiego), a na mecie czekały na wszystkich medale oraz słodki poczęstunek od Cukierni AS.

Najwięcej braw otrzymali najmłodsi startujący w kategorii do 5 lat, których mocno dopingowali na trasie rodzice. Emocji nie brakowało również w pozostałych wyścigach, a na największe słowa uznania zasłużyli panowie, którzy rywalizowali w kategorii 80 lat i powyżej!

Start biegu głównego na 5 km odbył się pod tunelem na wysokości mola, a trasa wiodła wzdłuż linii brzegowej, głównie aleją Wojska Polskiego. Metę usytuowano przy Ergo Arenie. Najszybciej linię mety wśród kobiet minęła Aleksandra Pochranowicz, pokonując trasę w 18 minut i 30 sekund. Wśród mężczyzn zwyciężył Mateusz Niemczyk, który uzyskał czas 15 minut i 50 sekund. Nagrodzono pierwsze trójki w 22 kategoriach wiekowych.

Uczestnicy otrzymali bogaty pakiet startowy: koszulkę z nazwą imprezy od Partnera Biegu - "Lotto", odlewany pamiątkowy medal, bon rabatowy na zakupy na runnersclub.pl, zaproszenie do Fitness Klubu "Calypso" Sopot, pamiątkę z HMŚ oraz numer startowy. Imprezę wsparły również firmy Ziaja i Timex oraz klub Trefl Sopot.

Pełna klasyfikacja oraz fotorelacja zamieszczone są na stronie www.mosir.sopot.pl.