Hit w Ergo Arenie przy rekordowej frekwencji. Szczypiorniści Wybrzeża podejmują Vive

Piłkarze ręczni Wybrzeża Gdańsk zmierzą się w środę z mistrzem Polski Vive Kielce. Zespół, który ma w składzie sześciu medalistów tegorocznych mistrzostw świata, wygrał w tym sezonie wszystkie 33 oficjalne mecze! W Ergo Arenie zapowiada się rekord frekwencji, gdyż do tej pory sprzedano niemal 4 tys. biletów. Początek spotkania o godz. 18.
Mistrz Polski rozegrał w tym sezonie 19 meczów w PGNiG Superlidze, 11 w Lidze Mistrzów oraz trzy w Pucharze Polski. Wygrał wszystkie z nich! Faworytem będzie też oczywiście w starciu z Wybrzeżem, które walczy o utrzymanie. Chociaż, co ciekawe, w pierwszym meczu tych drużyn w Kielcach gospodarze wygrali tylko 25:22 (do przerwy 13:13).

W kadrze Vive jest sześciu brązowych medalistów tegorocznych mistrzostw świata w Katarze, ale w Gdańsku wystąpi prawdopodobnie najwyżej pięciu z nich: Sławomir Szmal, Michał Jurecki, Karol Bielecki, Piotr Chrapkowski oraz Piotr Grabarczyk. Szósty Krzysztof Lijewski wciąż zmaga się z kontuzją i póki co nie jest jeszcze gotowy do gry.

Kielczanie przybędą do Trójmiasta prosto z Francji, gdzie w niedzielę w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów pokonali Montpellier 29:25. Od razu po meczu bardzo szybko będą musieli udać się na lotnisko. W związku z tym po spotkaniu nie będzie możliwości zdobycia autografu czy zrobienia sobie zdjęcia z zawodnikami Vive. Wszyscy chętni będą mieli taką możliwość 50 minut przed rozpoczęciem meczu. Drzwi do hali otwarte zostaną o godz. 17.

Do tej pory na spotkanie sprzedało się niemal 4 tys. biletów, zapowiada się więc rekord frekwencji (mecz z Wisłą Płock obejrzało w Ergo Arenie nieco ponad 3 tys. widzów). Wejściówki cały czas można kupować w internecie (www.eventim.pl, www.ergoarena.pl) oraz w dniu meczu w kasach Ergo Areny (kasa nr 3 godz. 10-18, kasa nr 2 godz. 14-18, kasa nr 4 godz. 15.30-18, kasa nr 1 godz. 15.30-18). Ceny biletów: 20 i 15 zł - bilet normalny, 15 i 10 zł - bilet ulgowy (bilet ulgowy przysługuje młodzieży szkolnej oraz studentom za okazaniem legitymacji), 5 zł - dla grup zorganizowanych (grupy młodzieży szkolnej oraz studenci AWFiS za okazaniem legitymacji pod nadzorem opiekuna po wcześniejszym zgłoszeniu w biurze klubu (uwaga: ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń). Dzieci do 5. roku życia - wejście darmowe.

Kibice, którzy przyjdą do Ergo Areny, będą mogli liczyć nie tylko na emocje związane z samym meczem. Nie zabraknie konkursów z cennymi nagrodami dla najmłodszych, jak i dla najstarszych kibiców. Utworzona zostanie strefa dla dzieci, która organizowana razem z Rodzinnym Centrum Rozrywki Loopy's World przy okazji ostatniego meczu gromadziła tłumy milusińskich przybyłych do Ergo Areny. W gdańsko-sopockiej hali pojawi się również stoisko naszego partnera firmy Kempa. Na stoisku przybyli będą mieli możliwość zobaczyć oraz zakupić w specjalnych cenach produkty do piłki ręcznej marki Kempa, m.in. buty, torby, piłki, stroje meczowe i odzież rekreacyjną.

Bezpośrednią relację z meczu przeprowadzi stacja Polsat Sport News.

CHEERLEADERKI Z GDYNI - KIM SĄ, GDZIE TAŃCZĄ, JAK OSIĄGNĘŁY SUKCES?